Ať žije Valentýn!

Jo super, můj oblíbenej svátek, bude už zase tady. Tak si pojďme hezky pošpitat, co všechno se v tenhle tradiční den pro milého či milou dá hezkého dělat...

Letos udělám vyjímku a nebudu Vám říkat, že je to ošklivý svátek, naopak – letos jsem si pro všechny zamilované připravil malé překvapení. Moje vlastní, Vám, zamilovaným, určené přání.

Takže: mí milí, líbezní a zamilovaní, z celého srdce Vám přeji - abyste se co nejdříve spolu rozešli.

No, možná si zase říkáte, že jsem starej zapšklej morous, kterej nikdy nepoznal lásku a snaží se tedy alespoň co nejvíc rozhádat Vás, zamilované. Ne. Tak to vůbec není. Dělám to jen z toho důvodu, že se mi zdá, že lásky je na světě málo.

Typický průběh lidského milostného vztahu je takovýto: lidé se seznámí, padnou si do oka, zamilují se, obdivují se, vezmou se, snaží se si nepřekážet, snaží se to trpělivě snášet, jsou zklamaní, nenávidí se... a nakonec jsou rádi, že už to trápení skončí, protože brzy zemřou.

A svět je plný zklamaných a napálených lidí.

Jenže... kdyby se titíž dva lidé, řekněme po roční známosti mírumilovně rozešli a každý začal s novým partnerem, stalo by se co? No stalo by se to, že už ve druhém roce by se měli rádi dohromady 4 lidi. Pak 8, 16, … 32768,... atd., až by se miloval celý svět. Zmizela by nenávist, žárlivost, sváry, války... a netrvalo by to ani sto let. Pravda, trochu víc by se rozmohl AIDS, ale... vždycky je holt nějaký ale, no. V porovnání s tím, kolik by to přineslo dobra je nějakej tu tam mrtvej rockovej zpěvák vcelku snesitelná daň, ne?

Rozejít se po roce s někým, koho milujeme je to nejlepší, co můžeme pro vztah udělat. Hlavně proto, že první rok je pořád ještě takový to období, kdy partnera vidíme jak ho chceme vidět (tj. ideálně), nikoliv tak, jaký opravdu je (jinak by pravděpodobně žádný vztah nikdy nevznikl).

Pokud se s ním tedy v prvním roce rozejdeme, zůstanou nám jen ty nejbáječnější vzpomínky na naprosto úžasného, zábavného, chápavého a vždy nápomocného člověka. Kdo podlehne dojmu, že to takhle bude na věky a nerozejde se, bohužel hned v následujícím roce pochopí význam rčení „hřát si hada na prsou“, „se ale vybarvil(a)“, „to bych do tebe neřekl“ atd. a místo pěkných vzpomínek mu zůstanou jen ty hnusný, na naprosto neschopného, nespolehlivého, nechápavého a nesnášenlivého mutanta, který nám zkazil rok života.

Jak vidíte, je to jen o tom, co vlastně chcete. Zda zkažený život plný vztahů, které nevyšly, frustrací a strachu z lidí... nebo život, který se skládá jen z báječných partnerů, kteří stojí za to, být milováni?

Pokud jste optimisté a záleží vám na společném štěstí, obejměte večer na Valentýna svého partnera a řekněte mu tichým, ale rozhodným hlasem: „Dneska se spolu rozejdeme. Bude to pro oba lepší. Neptej se mě proč.“

Pak si rychle sbalte věci a odejděte.

Nebojte, možná vám bude chvilku smutno, ale uvědomte si, že ten večer se bude po ulicích pohybovat mnoho a mnoho dalších lidí, kteří se rozhodli, tak jako Vy, žít pro lásku.

Jděte a seznamte se. Máte před sebou další báječný rok s báječným partnerem.

A za rok další...

Zpět
06.02.2006 11:02 Sekce: Bez zábran, autor: mirun Ohlasů[1] / Komentovat