Darwin se mýlil, lidé nepocházejí z opic!

Je to více než sto let, co Charles Darwin šokoval svět svou teorií, že člověk se vyvinul z opice. Od té chvíle se mnoho lidí snažilo jeho teorii zpochybnit.

Samozřejmě, křížkaři jeho teorii odsoudili hned a to s odůvodněním, že o ničem takovým se nepíše v Bibli, takže to samozřejmě nemůže být pravda. Ovšem tento argument (jak bývá u křížkařů zvykem) nemůže obstát, protože o elektřině, automobilech a létání na Měsíc se v Bibli také nepíše, nicméně o pravdivosti těchto věcí dnes může pochybovat tak maximálně Ježíšův kámoš nevěřící Tomáš.

Jasně že se Darwin mýlil, ale na to jsem musel přijít až já. Charles sice při přemýšlení o své evoluční teorii správně usuzoval, že když mají nějaká zvířata společné vlastnosti, mají také společné předky a že tedy musíme zpětně dojít k tomu, že existuje jeden jediný společný předek, z kterého se všechny žijící druhy vyvinuly.

Ano, o tom není pochyb. Jenomže nechápu, jak tak bystrému člověku mohlo v případě úvahy o „vlastním“ druhu uniknout, že člověk sice má sice s opicemi spoustu společných znaků, ale daleko více (a důležitějších) společných bodů má s úplně jinými zvířaty!

Tak například náš soused Bůček z prvního patra je neustále špinavej a smrdí, takže si ho málokdo splete s opicí, víceméně každý kdo ho kdy viděl říkal „Panebože, to je prase!“. Z toho usuzuji, že jeho předkové nebyly opice, ale prasata, poněvadž by těžko zdědil nějaké typické prasečí vlastnosti od opic.

Moje spolužačka Tereza Bérová zase měla tak vyvinuté dva horní zuby, že se jí neřeklo jinak, než „veverka“. Její předkové se tudíž živili nějakými tvrdými plody a mají vyvinuté zuby, poněvadž mají společného předka s veverkou.

Pro spoustu politiků je zase typické, že jsou „bezpáteřní“. Což znamená, že se museli vyvinout z nějakého bezobratlého a s námi savci nemají vůbec nic společného (čehož jste si jistě všimli). Jasně, já vím, že sají daleko víc, než ostatní savci, ale název „savec“ je odvozen od toho, že savčí mládě saje v raném věku mateřské mléko, nikoliv že v období dospělosti bezohledně vysává ze svého okolí všechno, co má nějakou hodnotu.

Určitě každý z vás zná ve svém okolí někoho, kdo se vyvinul ze straky, sovy, krávy...

Myslím si, že soudruh z Londýna někde udělal chybu, když se domníval, že druhy plynule přecházejí spojitě jeden v další. Živočichové (i rostliny) prostě nějak při svém vývoji kopírují své předky na přeskáčku a naprosto chaoticky.

Navíc, člověk občas mívá i předky, kteří jsou sami od sebe dost odlišní – třeba znám jednoho, jehož předkem byl zcela určitě slizkej had. Možná na první pohled nic zvláštního, takových je spousta, řeknete, ale má to dalekosáhlé důsledky – hadi totiž nejsou slizcí! Ještě pořád ti to nedochází? Troubo? Když se někdo vyvinul ze slizkého hada a zároveň hadi nejsou slizcí, musí to jednoznačně znamenat, že některý z hadích předků tohoto člověka se vyvinul ze žížaly, ačkoliv ostatní hadi se vyvinuli z něčeho úplně jiného! To ale úplně mění pohled na evoluci!

A to ještě není všechno – existují jedinci, kteří se vyvinuli třeba jen z některých orgánů jiného zvířete! Třeba u nás na úřadě dělá jedna, a to vám je taková (ne, břicho jsem nemyslel, níž...)

Spousta lidí zase má za předka něčí hlavu. Jedna moje známá se zase určitě vyvinula z ježka, navíc je i pěkně vyvinutá co se týče velbloudích hrbů a k tomu řve jak lev!

Myslím, že přišel čas, kdy by měly světové hlavy začít přemýšlet nad tím, kde je v evoluční teorii jak jí známe chyba. Možná by pomohlo, kdyby se konečně biologové naučili programovat, třeba by došli k tomu, čemu se říká mnohonásobná dědičnost, nebo implementace více rozhraní...

Zpět
26.08.2005 17:08 Sekce: Technologie, autor: mirun Ohlasů[3] / Komentovat