Deprese? Únava? Snadné řešení!!!

Na každého to jednou přijde. Pracuješ, nebo přemýšlíš. A pak – syndrom vyhoření. Pocity marnosti. Ospalost. Jak z toho ven? Ízi. Kvikly. Čti dál...

Možná jsi manažer a denně řešíš spoustu věcí se spoustou lidí. Nemáš čas. Ani se pořádně vyspat. A hodiny tiše tikají proti tobě. Jednoho dne ti to tělo všechno sečte. A prásk! Myšlenky zmizí a budeš mít plnou hlavu vaty. Nebudeš schopen rozeznat dobré od špatného. Budeš dělat chybná rozhodnutí. Firma prodělá. Tebe vylejou. Přijde exekutor. Tvoje budoucnost odletí za horizont a ty se budeš živit odpadky z popelnic.

Nebo možná jsi dělník. Každý den namáháš své tělo na hranice možností. Klouby trpí. Kosti pomalu požírá kostižer. V továrně neustále vykonáváš monotónní práci. Je to únavné. Děláš přesčasy. A jednoho dne – prásk! Ráno nevstaneš. Nebudeš moct jít do práce a nadřízený tě vyhodí. Možnost splácet dál svoje úvěry zmizí za horizontem a ty se začneš živit odpadky z popelnic. Budeš na tom stejně, jako manažer.

Ne – to není krásná beztřídní společnost, kterou vymysleli komunističtí idealisté. To je lidská katastrofa. Hrůza, která se ti neustále vrývá do myšlenek a každý tvůj den se stává neštěstím. Není odpočinku, protože tví nadřízení ti nedovolí polevit. Jsi smýkán záporným rozdílem tvých příjmů a výdajů. Hladovostí tvých dětí. Deprese. Frustrace. Nemůžeš z toho ven.

Tedy – až dosud jsi nemohl. Nyní přichází tvoje šance. Tvou jedinou nadějí, která ti umožní tohle všechno zvládnout, je naše společnost – ano, jsme to my – Odpočinek s.r.o.

Možná si teď kladeš otázku, jak může nějaká firma vyřešit tvoje problémy s nevyspáním? S přepracováním? A proč by to vlastně dělala?

Vezměme to od začátku – je to jednoduché: paralelizmus. Ano. Já vím, že jsi to slovo možná nikdy neslyšel. My u nás si ale nemyslíme, že jsi negramotnej idiot, kterej nemá ani slovní zásobu. To ne. My víme, že jsi unavený a vyčerpaný. Proto to nevíš. Ale my, my se ti nebudeme posmívat, vysvětlíme ti to, idiote. Poslouchej:

- paralelizmus je způsob rozdělení činnosti mezi více subjektů, takže každý vykoná určitou část a celá práce se tak stihne daleko rychleji. Např. na stavbě je potřeba vykopat díru dlouhou 10 metrů. Když jí bude kopat jeden kopáč, bude mu to trvat 8 hodin. Když použijeme paralelizmus, tak to znamená, že na tutéž práci vezmeme dělníky 2. Stihnou vykopat tutéž díru za 4 hodiny. Chápeš?

- dobře, tak ještě nějaké další příklady: vajíčko natvrdo se vaří 12 minut. Když použijeme paralelizmus, dáme vařit vajíčka 2. A světe div se – budou uvařena už za minut 6! Nebo ještě jiný příklad, zvláště pokud jsi něžného pohlaví – těhotenství jedné ženy trvá 9 měsíců. Pokud budou těhotné ženy 3, mohou porodit už za čtvrt roku!

Shrnutí: ano, když si nějakou práci rozdělí více lidí, tak jí stihnou za daleko menší dobu. Teď to víš.

Jistě se teď domníváš, že když se staneš naším zákazníkem, budeme za tebe pracovat a ty budeš moci jít dříve domů. Ne, tak to samozřejmě nejde. My s našimi pracovníky nemůžeme kvalitně zvládat všemožné obory lidské činnosti – takže spíše než bychom ti pomohli, mohli by jsme něco pokazit. Ale naši pracovníci umí velice dobře jednu věc, na kterou mají talent a jsou pečlivě školeni. Ano – umí skvěle odpočívat.

Ty můžeš dál vykonávat svou hnusnou, nezáživnou a frustrující práci. Ale od této chvíle to už nebude tak únavné a vysilující. Protože zatímco ty se budeš dřít, některý z našich pracovníků (říkáme jim odpočinkáři) za tebe bude odpočívat! Vidíš, je to jednoduché – budeš pracovat 8 hodin a náš pracovník za tebe bude shodnou dobu ležet! V průměru (což je pro paralelizmus přirozené) je to stejné, jako byste ty i tvůj odpočinkář pracovali každý 4 hodiny a 4 hodiny odpočívali. A po čtyřech hodinách práce a čtyřech hodinách ležení nemůžeš být unavený! Chápeš? No není to skvělé? Samozřejmě, můžeš si objednat odpočinkářů více, takže když budeš mít tři, tak je to jako bys pracoval jen 2 hodiny a 6 hodin ležel!!!

A nyní, když už víš, že Odpočinek s.r.o. je tvým nejlepším přítelem, asi si myslíš, že je to drahé a že tě budeme chtít nějak oškubat. Ne. Omyl. Výhodou odpočinku je, že se dá odpočívat za mnoho a mnoho lidí najednou. Nemusíme zbytečně živit na každého našeho klienta jednoho odpočinkáře, nikoliv. Úplně na to stačím já sám. Čili, jak jsi již pochopil, nepotřebuji žádnou přebujelou administrativu ani jiné darmožrouty. A protože mohou odpočívat za nekonečně mnoho lidí najednou, stačí mi, když budu mít mnoho klientů. Pak mohu pro každého odpočívat za velmi rozumné peníze. Ano. Za každou hodinu, kterou za tebe budu ležet, si účtuji jen 10,- Kč!!!

Uznej sám – je to naprosto titěrný náklad, když si spočítáš, že za 10Kč na hodinu se tvůj pracovní den zkrátí o polovinu! Budeš chodit z práce odpočatý a budeš se moci věnovat rodině, hrát si s dětmi, s manželkou. Hrát si se sousedkou. Lepit si modely. Nebo rýt zahrádku – opravit dům. Tvoje únava, deprese a všechny ty ohavné věci zmizí. Jak snadné. Jak levné.

Je jen jedna věc, kterou nyní potřebuješ znát – Odpočinek s.r.o.

Zavolej kdykoliv a odkudkoliv. Jsme tu pro tebe.

Volej 800-ODPOCIN

Nyní akce: za prvních 1000 klientů, kteří si objednají naše služby máme zdarma službu navíc! Náš odpočinkář se za ně zcela zdarma ožere v místní restauraci a za každého 250ho si dokonce půjde bez zábran užít do veřejného domu!!! Volej ihned!!!

Zpět
01.08.2005 14:08 Sekce: Zdraví, autor: mirun Ohlasů[2] / Komentovat