Dopis od buzeranta

Ne. Češi nejsou tolerantní aneb Sedm mýtů o tom, jací jsou kluci na kluky.

Milý heterosexuále, milá heterosexuálko,

předpokládám alespoň, že heterosexuální orientace je ti vlastní; vždyť jsi součástí většiny. Ráno jsem otevřel mail s monitoringem médií na téma "gay" a pln očekávání jsem si přečetl na Neviditelném psovi článek psaný "skutečným gayem". Nic objevného v něm nebylo (tedy nic objevného pro mě). Jako vždy mě ale pobavily právě názory jinakopohlavně orientované části našeho národa. Že jako národ jsme malinko rasisté, je mi jasné. Mé názory o netoleranci, sebestřednosti a omezenosti Čechů tak opět nevzaly za své. Milovníci statistik se často ohánějí tím, že jsme jedním z nejtolerantnějších států v Evropě (což jako gay mohu do jisté míry potvrdit). To ale rozhodně neznamená, že jsme tolerantní. I přesto, že žijeme ve 21. století, slýchám kolem sebe spoustu otázek, které se mé orientace týkají. A nejsou to jen otázky zvědavé a nevědoucí, jsou to i dotazy jízlivé s cílem minimálně urazit, když ne zranit. Protože nevědomost je často podložena ještě zaslechnutými a vžitými předsudky, jistě mi - milý čtenáři či milá čtenářko - dovolíš, abych ti pár nejzásadnějších předsudků objasnil. Neber můj psaný výjev jako odborný materiál. Nejsem ani psycholog, ani sexuolog, ani sociolog. Jsem jen kluk postižený lehkou grafomanií a shodou okolností i buzerant.

1) Homosexuálové milují hudbu a kulturu vůbec

Řekněte mi jeden logický důvod, proč by zrovna homosexuálové měli milovat kulturu? Jsou skutečně všichni Česi muzikanty, jak se u nás pravidelně tvrdí? Nejsou. A stejně tak ani podstatná část gayů nemá s kulturou nic společného, natož aby si zašli na koncert či dokonce na OPERU! Hudbymilovných sodomitů je možná o něco více než vás, heterosexuálů, ale i o tom bych pochyboval. Mezi mými známými je každý třetí heterosexuál/ka hudebně aktivní. Hudebně aktivní gaye znám asi čtyři.

2) Homosexuálové se oblékají do ženských šatů

Ano - stejně tak jako heterosexuálové. Když jdou na karneval. Jindy nikdy. A pokud ano může to mít jen několik důvodů - jsou transvestity, travestity či transexuály. Ani jedna z těchto věcí však neznamená, že homosexuál chodí v ženských šatech. Prostě nemá důvod - sám ví, že vypasované jeansy mu sluší více než černá sukně nad kolena :-)

3) Homosexuálové jsou vždy voňaví, čistí a pořádní

Další lež. Někteří homosexuálové o sobe možná pečují více než heterosexuálové, ale i tento rozdíl už se stírá. Spousty mých kamarádek donutilo svého miláčka zajít tu na manikůru, tu na pedikůru a postupem doby třeba i na kosmetiku (nechat si vyčistit pleť, ne se nechat nalíčit samozřejmě!). A dělá to z těchto chlapáků teploušky? Nedělá. Přál bych vám vidět třeba například můj stůl v pracovně, když jsem se dotkl i tvé pořádnosti. Byť jsem pravověrný gay, mám na něm tolik bordelu, jako spousta z vás ne. Ale nepořádek nedokáže zařídit, abych miloval holky.

4) Homosexuálové milují růžovou

Ano, tady konečně narážíme na kousek pravdy. Znám spoustu gayů, kteří si na sebe klidně vezmou růžovou košili - bez jakýchkoliv předsudků a bez jakékoliv vazby ke své orientaci. Pokud netušíte proč, tak zkuste pár měsíců/let chodit do posilovny, pořádně se oblékněte a vezměte si na sebe něco růžového. Pokud máte tmavé vlasy hned pochopíte, že máloco je tak "sexy" jako kontrast růžové s opáleným obličejem.

5) Homosexuálové se snaží dostat každému chlapovi do kalhot

Pánové, upřímně, proč bychom to dělali. Sami většinou máme svých starostí dost a poslední co nás láká, je přemlouvat nějakého zabedněnce co je lepší. Navíc co bychom s vámi dělali? Já nevím jak ostatní, ale já si vždycky raději vyberu kluka který má v hlavě jasnou představu toho, co vlastně chce. Uvázat si na krk jakýmkoliv způsobem vás? To opravdu nemáme zapotřebí? A že s vámi občas flirtujeme? Že se za vámi otočíme? No a co? Vždyť vy to děláte holkám taky. A to i těm, které o vás evidentně nestojí. Ale do kalhot vám opravdu nelezeme. Sami ze své zkušenosti víme, že v kalhotech nikdy nic objevného nenajdeme (*mimochodem v tomto místě si dovolím doporučit vám článek Arsinoe na téma "Jak zaručeně nepřijít o panenství" :-)

6) Homosexuálové mluví ženským hlasem

Občas ano. Když třeba v divadle hrají ženu. Nebo když se předvádějí. Průměrný homosexuál ale mluví úměrně svému věku a mezi svými kamarády znám pár naprosto úžasných barytonů a basů. Je jich statisticky přibližně stejně, jako v klasicky orientované části populace.

7) Homosexuálové mají vkus

A zase to není pravda. Někteří mí nejlepší kamarádi (Jarda mi promine, ale zrovna o něm vím, že to tu čte, takže si musím rejpnout :-) na sebe vezmou cokoliv. Včetně kombinace červená kšiltovka, černé jeansy a oranžové tričko (pro heterosexály - tuto kombinaci ani nezkoušejte, je to HNUS!) Vkus má opět jen část homosexuálů, stejně jako část vás, HTček.

No jak vidíš, milý heterosexále či milá heterosexuálko, předsudky jsou jen předsudky a pravdy v nich většinou moc nenajdeš. Ve výčtu pověr a mýtů bych mohl pokračovat od těch vtipnějších (většina "jich" se jmenuje Tomáš, Honza nebo Petr) až po ty smutné (znásilňují malé děti). Ale proč? Vždyť ty už přece víš, že jsem stejný jako ty...

Pár poznámek pod čarou:

1) kluci na kluky si mezi sebou jen málokdy říkájí, že jsou homosexuálové. Buť jsou to gayové (málokdy), teplouši (častěji) nebo buzny (nejčastěji). Pokud kterýkoliv z vyjmenovaných vulgarismů není míněn hanlivě, většinu z nás tedy neurazí.

2) odborný výklad slov transexuál, travestita a transvestit najdete ve slovníku. Pokud ne, zeptejte se mě a já vám tyto výrazy rád vysvětlím

Zpět
04.08.2005 16:08 Sekce: Bez zábran, autor: nulluser Ohlasů[6] / Komentovat