Dušku, strč si do zadečku tužku!

Kvůli homofobním výrokům se na odboráře Jaromíra Duška valí několik žalob. Trestní oznámení na něj podají ministerstvo dopravy i České dráhy a Strana zelených podává oznámení, že Dušek spáchal přestupek. Ministr dopravy mluvil v souvislosti s ním dokonce i o nacistických řečnících.

Pokud mě něco v poslední době pobavilo, pak tato skvělá kauza, která zcela bez obalu ukazuje jistá slabá místa celého našeho zřízení.

Pro lepší pochopení problému použijeme malé zjednodušení – vynechme pana Duška s jeho podivnou minulostí, vynechme jak se k tomu staví politicky vyřízená a zesměšněná Strana zelených, vynechme co si o tom myslí moralista a tunelář Kocáb, či jiný tunelář a vesnický buran s gulami Topolánek a ostatní, kdož se k problému vyjadřovali a sami mají politický kyblík másla na hlavě.

Omezme se jen na útvar, který má pouze jednu vlastnost: řídí a ovládají jej výhradně homosexuálové. Protože tento úřad nemá okna, nikdo dovnitř nevidí a nikdo neví, co se uvnitř děje. Kromě homosexuálů, kteří jsou uvnitř, existuje jediný člověk, který tam může nahlédnout.

Jakým způsobem současné demokratické zřízení umožní, aby tento člověk, který zrovna vyšel z tohoto úřadu, může o tom, co se opravdu děje uvnitř, informovat veřejnost?

Tak asi nejpřirozenější by bylo, kdyby vyšel ven a řekl:

Uvnitř tohoto úřadu jsou samí homosexuálové. Nikoho jiného, než homosexuála tam nepustí.

Jenomže, to říct nemůže. Naše demokraticky se nazývající společnost má totiž jisté mantinely, které slouží k tomu, aby naše demokracie nemohla být ohrožena. Nejsou to žádné mantinely nové, protože byly vynalezeny již na počátku lidstva – je to vyhlášený zákaz hovořit o jistých věcech, názvech, či tématech o kterých vyšší instance rozhodla, že se o nich hovořit NESMÍ.

Ano, jsou to přesně ty mantinely, které dovedly na hranici Jana Husa. Jan Hus udělal také jen to, že podal veřejnosti přesný obraz toho, jak žije vrchnost.

Jenže tenkrát to byla doba temna a Jana Husa všichni litují a všichni mají pocit, že do dnešní doby už takové archaismy nepatří.

Ano, jistě – tenkráte to byla totalita vrchnosti, kdežto dnes jsou tyto zákazy použity ve jménu zachování rovnoprávnosti a jako pojistka proti tomu, aby nemohly být pronásledovány určité skupiny obyvatel.

To je v pořádku.

Jenže, když se takováto skupina obyvatel rozhodne svou odlišností terorizovat většinu... uvažoval někdo nad tím, jak se tomu může většina bránit?

Nijak. Nemůže.

Protože aby člověk ve výše uvedeném příkladu mohl podat politicky a zákonně korektní informaci, musel by vynechat zmínku o homosexualitě. A protože v zájmu rovnosti jsme všichni stejní, dosadíme místo rozlišovacího slova „homosexuál“ slovo „člověk“.

Takže informace, podaná veřejnosti bude znít:

Uvnitř tohoto úřadu jsou samí lidé. Nikoho jiného, než člověka tam nepustí.

Ohó, zaplesá srdce každého občana. Skvělý úřad, všechno v něm funguje jak má, nic podezřelého na něm není.

Zákonně a menšinově korektní sdělení... kterému bohužel chybí to podstatné. Totiž informace o tom, co je vlastně tím, co je na zmíněném úřadu divné.

Demokracie požírá sama sebe zevnitř.

A to jsme teprve v půlce.

Nyní se vraťme z modelového příkladu k tomu skutečnému, reálnému. K tomu, kde nějaký pan Dušek, upozorňujíce na podivné věci na Českých drahách informoval národ o tom, že České dráhy okupují homosexuálové a jediným kritériem kompetence pro přijetí je homosexualita.

Naši politici, z nichž snad neexistuje jediný, který by nebyl zkorumpovaný zločinec a zloděj, a s nimi spřízněná média zareagovala přesně tak, jak zareagovala. Nikdo neřeší, že na rozkrádaných Českých drahách se děje něco nekalého, ale všichni řeší to, že někdo označil někoho za homosexuála.

Není potřeba postavit pana Duška čelem k tomu, aby prokázal, zda se jeho výkřiky zakládají na pravdě. Místo toho je zcela nutné označit dotyčného za Adolfa Hitlera, protože tím se veřejnosti dá patřičné srovnání, jak strašně je tento řečník nebezpečný. Veřejný nepřítel číslo jedna.

A ve stínu tohoto strašlivého fašistického nebezpečí se už přeci žádný morální člověk nebude ptát na malichernosti typu: ...a co že se tedy vlastně na těch drahách děje?

Zpět
09.03.2010 18:03 Sekce: Z domova, autor: mirun Ohlasů[2] / Komentovat