Extrémní zajímavosti ze světa IT

Dnes přináší Aktovka-X další várku těch nejzajímavějších událostí ze světa výpočetní techniky, které se na ostatních IT serverech nedočtete - oni nějak všichni informují víceméně o tomtéž co převzali odjinud, naproti tomu moje informace jsou získány investigativně...

Jablotron opět na koni
Jablonecká firma Jablotron po celosvětovém úspěchu se svým obřím mobilním telefonem, který se nedá nosit, uvádí v podobném duchu další revoluční novinku: MegaFlash disk. Jedná se o přenosnou paměť s vestavěnou autobaterií, která je vhodná pro ty, kdo chtějí při přenášení dat na čerstvém vzduchu zesílit a mají rádi adrenalinové sporty. Obsahuje totiž hromosvod pro přímé nabíjení bleskem, odtud také to magické slůvko „Flash“ v názvu.

AMD uvádí nový úsporný procesor
Na neustále více komplikovaný software zareagoval výrobce CPU firma AMD, neboť hodlá po vánocích začít po úspěšném dvoujaderném X2 vyrábět takzvaný polojaderný procesor. Tento procesor by měl být velmi levný, neboť obsahuje jen půl jádra, čímž se zvýší výtěžnost čipů. Hodlá tak učinit na objednávku státní správy, neboť úředníci prý stejně více jak polovině aplikace nerozumí a procesor tedy nebude muset tu druhou polovinu programu zbytečně obsluhovat.

Nad Ministerstvem informatiky se snášejí mračna
Jiří Paroubek(53) chce rozpustit Ministerstvo informatiky – důvodem je totální nedodržování počítačové bezpečnosti na všech úřadech v ČR. Paroubek k tomu sdělil, že mu neušlo, že i přes všemožné drahé oběžníky a školení stejně všichni úředníci používají jako vstupní heslo do aplikací několik hvězdiček. „Vždyť jim koukám denně přes rameno“ řekl premiér doslova.

KIA vyhrála soud s Nokií
Firma KIA Motors vyhrála soudní spor s výrobcem telefonů firmou Nokia. KIA si stěžovala na to, že název Nokia poškozuje u anglicky mluvících zákazníků dobré jméno koncernu, neboť prý nese jasné poselství, že se mají značce KIA vyhýbat. Právníci z obou stran nyní při langustě v bylinkové omáčce jednají v přátelském duchu nad možností stát opět nesmiřitelně proti sobě v zamýšlené kauze Polygram versus všichni obyvatelé polynésie za jejich parazitování na dobrém jménu hudebního vydavatelství.

Microsoft má další patent
Microsoft získal patent na ovocný koláč. Námitka českého zástupce z EU Dana Ulmana(58) že se jedná o náš tradiční národní pokrm, byla smetena ze stolu americkým patentovým právníkem Danem Croftem(37) poté, co Bill Gates(50) odprezentoval „průvodce tvorbou koláčového grafu“ z aplikace MS Excel. Zástupce Jihočeských pekáren a.s. Jindřich Kolář(62) k tomu řekl, že si ihned nechal patentovat preclík, protože nechce v budoucnu nic ponechávat možnému sporu s Mezinárodním olympijským výborem kvůli jejich logu se spojenými kruhy.

Ze společnosti
Předsedovi „Mostecké unie pro vážně míněnou integraci Romů“, spoluobčanu Arpádu Horváthovi(40) se podařilo získat od EU grant ve výši 300 miliónů EUR na projekt „Databáze původní počítačové literatury v romštině“. Jeho cíle jsou velmi ambiciózní, neboť chce mít do roku 2200 v databázi nejméně dvě položky a to včetně té současné testovací. „Je to pro naši firmu v regionu obrovská výzva a příležitost“ komentoval na rychle svolaném rautu nečekanou událost Andreas Buzuku(54) jednatel albánské společnosti provozující v Mostě síť výherních automatů.

Zpět
12.09.2005 11:09 Sekce: Technologie, autor: mirun Ohlasů[4] / Komentovat