Extrémní zajímavosti ze světa IT

Je podzim a to je tradičně období zamrzajících DVD mechanik. Proto se dnes budeme věnovat výhradně novinkám v oblasti umělé inteligence

Česká pojišťovna upgraduje interní systém
Poté, co ČP zavedla nový nákladný systém, který umožňuje vyřizovat pojistné události tak rychle, že ani nestihnete odehrát golfový turnaj, nastupuje další krok – extrémní zvýšení efektivity práce vlastních zaměstnanců. Společnost na základě průzkumu „co dělají pracovníci nejčastěji“ vypsala výběrové řízení, ve kterém zvítězil projekt vysokoškoláka Petra Milkovského(23) který navrhl a za 3.200 Kč naprogramoval makro „Zamítnutí pojistné události“ s výběrem důvodu v rozbalovacím seznamu.

Feministky chtějí změnit k 1.1.2006 porovnávací algoritmy
Dosavadní porovnávací funkce jsou výsměchem rovnoprávnosti žen a mužů!“ řekla dnes bývalá sociálnědemokratická poslankyně a současná železná eurofeministka Jana Volfová. Feministkám se zejména nelíbí, že následkem diskriminace v porovnávacích funkcích je slovo „muž“ vždy zařazeno abecedně dříve, než slovo „žena“, což je prý pro šovinisty typické. Chtějí tedy od nového roku zavést algoritmy nové, které budou rovnoprávnost respektovat. Pro stávající knihovny stačí vložit ke standardnímu porovnání jednoduchou podmínku if((S1=“muž“ and S2=“žena“) or (S2=“muž“ and S1=“žena“)) return(equal)

Zlé programovací jazyky vzkázaly Janě Volfové, ať se laskavě stará o věci, o kterých má alespoň ve stopovém množství ponětí, načež se ihned na obranu jejího tvrzení postavila ex-ministryně zdravotnictví, která minulý měsíc šokovala odborný entomologický svět svou revoluční teorií o nebezpečnosti pokousání klíšťětem na základě jeho barvy.

Mladík odsouzen za ukládání dat na holografické médium
V Českých Budějovicích byl odsouzen k veřejně prospěšným pracím punker Jan Horký(29), který na náměstí počmáral nápisem „No future“ billboard s nahou modelkou Zuzanou Paroubkovou(?). „Viděl nějakou grafiku, přišel blíž, všiml si, že je to holé, myslel si, že jde o záznamové médium a tak si tam jen poznamenal důležitý osobní pocitový příspěvek, který chtěl večer zveřejnit na blogu“ bránil se Horkého advokát Petr Vidličář(51). Soud jeho tvrzení a tvrzení jeho matky neuvěřil a hoch tak bude muset poprvé v životě pracovat.

Boje mezi HD-DVD a B-Ray pokračují
Stoupenci HD-DVD vzkázali minulý týden stoupencům B-Ray, že jejich disky budou shit. Stoupenci B-Ray vzkázali zpět, že to není pravda, protože shit budou HD-DVD. Čím budou protiargumentovat stoupenci HD-DVD stoupencům B-Ray příští týden se prozatím netrpělivě očekává, neboť HD-DVD stoupenci si ponechali čas na rozmyšlenou.

Microsoft začíná podnikat i v oblasti humoru
O tom, že v největším softwarovém gigantu nejsou žádní suchaři, ale pracovníci s nevšedním, až drsným smyslem pro humor svědčí příspěvek na webových stránkách s paradoxním názvem „Jak nejvýhodněji zlegalizovat svůj software“. Hodně veselým, nestydím se říct kanadským žertíkem je zejména odstavec „Proč se vyplatí používat legální software“ a to zejména z těchto důvodů:

Spolehlivost - pořizujete-li software legální cestou, víte navíc, že pochází z důvěryhodného zdroje*) a můžete se tak spolehnout na jeho funkčnost a bezpečné užívání, včetně záruky.

Mně osobně zmínka o záruce s ohledem na odstavec licenční smlouvy kde se deklaruje „bez záruky“ přijde daleko veselejší, než následující tvrzení, že „legální software JE levnější než nelegální“, neboť to může být za určitých okolností pravda, neboť např. uživatel dial-upista stahující ISO disky MS Office celý kvartál v kuse na zarušené lince bez download manageru rozhodně zaplatí TeleComu na poplatcích víc, než by zaplatil koupí platné licence. Ano, je nepravděpodobné, že někdo takový žije, souhlasím, ale pořád je to mnohem pravděpodobnější, než že dostanete na software záruku.

*) nikdy nekupujte CD/DVD od neznámého muže ve vlaku z Brna do Prahy, který má pásku přes oko

LG vydává novou vypalovačku s čtečkou karet
Inovace DVD mechanik narazila na pomyslný strop, protože vzhledem k odstředivé síle při otáčení disku už není kam zrychlovat (zájem projevili jen teroristé, neboť rozstřelit počítač zevnitř by prý mohlo být snažší než je rozbíjet zvenčí letícím Boeingem), začínají výrobci lanařit nové zákazníky tím, že do mechanik vkládají pořád nové a nové věcičky. Tím, že formát DVD-RAM začínají používat všichni, ztratila LG dosavadní trůn super-multi formátové mechaniky, což hodlá dohnat tak, že do nových typů přidala čtečku karet. Samozřejmě, na první pohled nic nového, mnoho externích vypalovaček dokáže číst karty z fotoaparátů, ovšem tato čtečka karet vyjímečná je – nedokáže sice číst ani CF karty, ani SD karty, ani MM karty, dokonce ani SmartMedia, ale díky vestavěnému skeneru umí číst Taroty, Canastu a dokonce i dvojhlavé karty na Prší. Pokud Vám tedy v nadcházející zimě zasněží cesta do hospody tak, že bude neschůdná, a k vánocům dostanete čirou náhodou tři tyto mechaniky, můžete hrát mariáš pěkně doma a s někým, koho máte opravdu, ale opravdu rád(a).

Muži pracující u počítače si musí mýt ruce
(Ministerstvo informatiky) Vzhledem k řádící ptačí chřipce je nutné, aby si všichni muži po použití toalety omývali ruce. Vzhledem k tomu, že se choroba přenáší z ptáka na člověka, existuje samozřejmě i možnost přenosu nemoci z ptáka na myš, takže rukou, kterou si člověk sahá na ptáka by se neměl posléze dotýkat myši, a to ani té svojí. Riziko hrozí zejména v kancelářích, kde používaji myši bezdrátové, neboť se mezi e-hlodavci pak nákaza šíří rychlostí světla, a to dokonce i po tmě.
Zpět
19.10.2005 11:10 Sekce: Technologie, autor: mirun / Komentovat