Extrémní zajímavosti ze světa IT

Zatímco ostatní se plácali po Invexu a jiných rádoby výstavách, já jsem si dal skutečnou práci a z hloubi [censored] jsem pro vás vydoloval opět sbírku novinek.

Overclocking párexelánc
Po vzoru chlapců z AnandTech.com dva bratři (25 a 27) v Českých Budějovicích přetaktovávali bankomat a nutno říct, že nadmíru úspěšně – na vklad 1000 Kč u ČSOB se jim podařilo vybrat neuvěřitelných 1 258 500 Kč. Museli při tom ovšem napřed otevřít case a elektroniku rychle ochladit tekutým džusíkem. „Za to můžou ty návody na Internetu“ sdělila novinářům jejich matka (59) ihned poté, co byli zatčeni.

Vyvinut algoritmus, který projde Turingovým testem
(České hlavy) Českým vědcům se podařilo sestavit jednoduchý způsob, jak přesvědčit osobu u počítače, že nekomunikuje s programem, ale s jiným, dokonce prý velmi blízkým člověkem. „Nebylo na tom nic složitého,“ říká PUDr. Josef Schlossel(67), CSc z Univerzity Karlovy „vyvinuli jsme dvě verze, jedna je pro komunikaci s muži, druhá komunikuje se ženami. Vycházeli jsme z našich dlouholetých zkušeností“. Technicky je celá věc provedena tak, že první program na každou větu stále reaguje „Nojo, to máš všechno od těch tvejch kámošů!“ a ten druhý „Ty seš přesně jako tvoje matka!“.

Microsoft spouští novou online službu
Po ohlášení Windows Live a Office Live nyní Microsoft uvádí třetí službu, nazvanou Blue Screen Of Death Live. Na rozdíl od prvních dvou půjde BSOD Live spustit i z Firefoxu. „Chceme, aby možnosti, které dosud měli jen uživatelé Windows mohli využít i majitelé alternativních operačních systémů, neboť dle našich informací je zde výrazná díra na trhu. Nyní už je to jako vždy jen na marketingovém oddělení, aby vytvořil i poptávku“ řekl Bill Gates(50) s úsměvem.

Negramotný dělník porazil šachový počítač
V polských loděnicích v sobotu zcela nečekaně při odpolední směně porazil nepozorný řidič ještěrky při manipulaci s paletou šachový počítač, který se při pádu na zem zcela rozbil. Šachový velmistr G.Kasparov na tuto informaci zklamaně reagoval „Nikdy by mě nenapadlo, že to jde takhle snadno“. Nám snad zbývá jen dodat, že většina geniálních věcí pramení z jednoduchosti.

Statistika stahování
Na otázku jak jsou na tom se stahováním odpovědělo 10% respondentů že nejčastěji stahují z internetu přes DC, 20% že nejčastěji stahují z internetu přes Azureus, 10% že nejčastěji stahují přes BitComet a 60% odpovědělo, že nejčastěji si stahují předkožku. „Jsem rád, že více než polovina stahovačů při své oblíbené činnosti neporušuje autorská práva“ řekl Petr Janda, boss autorsko vyděračské mafie. Mimo mikrofon pak dodal „Však my už přijdem na to, jak si to nechat zapatentovat.“

Zpět
10.11.2005 14:11 Sekce: Technologie, autor: mirun Ohlasů[8] / Komentovat