Extrémní zajímavosti ze světa IT

Dnešní porce toho nejzajímavějšího, co se v oblasti informačních technologií událo v posledních několika milionech let.

<>Převratný mobilní telefon

Firma Samsung uvedla na trh nový model mobilního telefonu značky „Nostradamus“, který obsahuje převratnou novinku: před započetím hovoru vám přístroj na displeji zobrazí, jak dlouho bude hovor trvat a kolik se vám za něho odečte z účtu. Můžete se tedy dříve, než začnete mobilovat*) rozhodnout, zda hovor uskutečnit či ne. Novinku uvítají zejména majitelé předplacených karet, majitelé hysterických manželek a zlých tchýní, neboť mohou zamezit tomu, aby se při mobilování nepříjemných zpráv dostali do záporného zůstatku.

<>V Číně vyroben zobrazovací panel o velikosti 100 milionů palců

Neuvěřitelná zpráva přišla ze země za velikou zdí – na Silvestr příštího roku chce čínská firma Chuang-Duang představit světu LCD panel, který bude vidět i z vesmíru. Tvořen bude sto miliony obyvatel země, kteří budou stát těsně namačkáni na sobě v obrovském obdélníku. Každý číňan bude mít jeden palec obarvený na černo a druhý na bílo. Sám pak bude připojen ke zdroji elektrického proudu. Pokud dotyčný obdrží elektrický šok, vystrčí nad hlavu bílý palec (logická 1), pokud do něho proud nepůjde, bude mít nad hlavou palec černý (logická 0). Kromě toho, že toto zobrazovací zařízení budou moci pozorovat čínští Tchajkonauti z mezinárodní družice ISS, mohou se o naší civilizaci mnoho zajímavého dozvědět i právě prolétavající mimozemšťané. Během pár měsíců chce firma vyrobit i panel barevný, zatím tomu však brání nedostatek lidských zdrojů. Na dotaz, jak to bude s vadnými pixely na tak obrovské ploše odpověděl mluvčí společnosti Chui Tfuj Sai: „Zatímco u normálního LCD panelu nelze chybně pracující bod odstranit, u našeho displeje jej stačí zastřelit a místo něho rychle nahnat někoho dalšího, odpočatého“. Displej prý ale není vhodný pro hry a filmy, neboť již při pouhých 25ti snímcích za vteřinu dochází po pár minutách k velkým ztrátám mezi pixely a jejich doplňování a přesuny lidí způsobují mlžení obrazu. Chui Tfuj Sai je nicméně optimista a slibuje si částečnou eliminaci těchto problémů plošnou aplikací tanečních drog.

<>Microsoft si prý nechal patentovat Spyware

„Internet Explorer byl již od počátku záměrně tvořen tak, aby stejně, jako feromonové návnady lákal veškerou havěť z internetu do vašeho počítače“, sdělil Aktovce-X náš nejmenovaný informátor Steve Ballmer. Na vývoji tzv. SPY-API (jednotného rozhraní pro infikaci operačního systému havětí třetích stran) pracovalo léta asi 120 lidí. „Nyní, když Microsoft vyvinul jako ochranu před spywarem svůj Windows Defender, konečně přišla doba, kdy sklidíme zaseté ovoce“. Uživatelé budou platit Microsoftu za používání Windows Defenderu, tvůrci spyware zase za to, že mohou tvořit viry, trojany, keyloggery a jiné svinstvo. „Ať už uživatel bude či nebude mít zasraný počítač, akcionáři Microsoftu nepřijdou zkrátka.“ sdělil spokojeně důchodce Bill Gates. „V šachu se tomu říká vidlička.“

*) Telefon = telefonovat, mobil = mobilovat.

Zpět
15.01.2007 16:01 Sekce: Technologie, autor: mirun Ohlasů[26] / Komentovat