Extrémní zajímavosti ze světa IT

Zajímá vás život celebrit ze světa IT? Chcete znát jejich radosti i strasti? Potřebujete přístup k novinkám? Pokud ano, je tu nová série novinek jen pro vás!

Gates se omluvil za pád aplikace
Bill Gates(50) veřejně vyjádřil své politování nad tím, že na palubní desce Boeingu letecké společnosti Helios Airways se nedávno z ničeho nic objevilo chybové hlášení „program pro udržování tlaku vzduchu provedl neplatnou operaci a bude ukončen“ a způsobil tak totální pád aplikace i s letadlem. "Obsluha nám bohužel neodeslala stav výpisu zásobníku, ačkoliv k tomu byla dialogem vyzvána" prohlásil Gates smutně.

Svatba robotů
Vyhledávací roboti GoogleBot a SeznamBot oznámili, že si během společného prázdninového indexování všimli, že mají oba hodně podobné koníčky, našli v sobě zalíbení a odjíždějí na předsvatební cestu nazvanou „Paketem kolem světa za 31 dní“. Během září si tedy máte na internetu vyhledávat sami, nebo za pomoci svých SEO konzultantů, poněvadž oni se prý neustále vytahují, že všechno vědí nejlíp. Ke spekulacím o tom, že je GoogleBot těhotný se oba odmítli vyjádřit.

Nový revoluční hardware
Kalifornská společnost NOSE Ltd. uvádí na trh čichovou kartu s názvem SmegmaBlaster, která slibuje hráčům vstup do další dimenze virtuální reality. Při hraní Counter Strike nyní můžete na vlastní kůži zažít, jak smrdí zblízka plamenometem usmažený nepřítel. Zároveň oznámila, že jako první velký zákazník o ní projevila zájem firma Dell pro jejich novou pracovní stanici Prdell.

GNU/GPL obsazuje finanční sektor
Velký a zapálený zastánce opensource Richard Stallman(52) na důkaz toho, že to s přístupem veřejnosti ke všem informacím a zdrojům myslí vážně, sdělil v televizi údaje ke své kreditní kartě a projevil přání, aby tak učinili i všichni ostatní členové komunity, neboť prý sdílením peněz pod licencí GNU/GPL se svět zbaví ohavných třídních rozdílů, které v konečném důsledku brání rozvoji civilizace. Ihned poté, co LSD přestalo učinkovat toho zalitoval, bohužel pozdě a nyní pořádá veřejnou peněžní sbírku s názvem „Pomozte mi prosím vyrovnat kontokorent“, zatím prý ovšem neúspěšně.

Nový software od WinZipu
Firma WinZip s úmyslem obsadit i druhý pól trhu uvádí betaverzi AntiWinZipu, což je malá commandline utilita, která umožňuje libovolný soubor zvětšit na libovolnou délku. Zareagovala tak na to, že na dnes vypalovaných médiích zbývá často spousta nevyužitého místa, který nyní můžete zaplnit i krátkými soubory.

Nový úžasný kompresní algoritmus
A závěrem ještě jedna zpráva ze světa komprese – nový WinRAR umí zkomprimovat vaše nepotřebné soubory jakékoliv velikosti a struktury do jednoho bajtu, čímž ušetříte obrovské množství prostoru na disku. Musíte se ovšem nejprve ujistit, že dotyčné soubory jsou opravdu, ale opravdu nepotřebné, protože principiálně neexistuje možnost, jak takto zkomprimované soubory později rozbalit.

Zpět
01.09.2005 17:09 Sekce: Technologie, autor: mirun Ohlasů[3] / Komentovat