GONG: Zpěvačka ve znakové řeči

Je jí patnáct let a jmenuje se Kristýna. Ve vodách české pop-music rozhodně není žádnou začátečnicí. Vydala už jedno CD, má videoklip a za sebou řadu úspěšných koncertů. Pro své neslyšící fanoušky má jedno překvapení - tři písničky ve znakové řeči.

Zazpívat si na soutěži MISS je poctou pro každého českého zpěváka a zpěvačku. Kristýna má ve své kariéře ale velký náskok. Nejenom, že zpívala na české soutěži MISS NESLYŠÍCÍCH ale v srpnu strávila dokonce týden na Mallorce. Proč? Byla účinkující na světové soutěži krásy MISS SVĚTA NESLYŠÍCÍCH.

Kristýna strávila na Mallorce celý týden, kdy se připravovala na své vystoupení. Během soutěže zazpívala celkem pět písniček, vždy mezi soutěžemi. Zají má vás, jak se naučila znakovat?

"Já bydlím v Praze na sídlišti a mám kamarádku, která má neslyšící rodiče. Tak jsem se dostala ke znakové řeči. Ze začátku jsem to jenom okoukávala a časem mě ta kamarádka začala učit. Pak už jsme spolu jenom vybraly písničku a já se jí naučila ve znakovce. Kromě toho jsem si do dvou písniček připravila ještě znakované refrény." Kristýně se znakováním samozřejmě nepomáhala jen jedna kamarádka. Kromě ní Kristýně pomáhali ještě dva neslyšící. Sama zpěvačka o sobě teď říká: "Nemyslím si, že bych ve znakování byla dobrá. Láká mě sice naučit se to pořádně, ale nemám čas. Není lehké zvládat dohromady školu a zpívání. Co mě ale těší, že se s neslyšícími alespoň dohodnu. To se mi potvrdilo i na Mallorce. Tam jsem se dokonce domluvila i s cizíma účastníkama. Musím říct, že jsem z toho měla hroznou radost. Byli hrozně hodní a během koncertu mi hrozně fandili."

V současné době připravuje Kristýna vlastní koncertní turné. Písničky ve znakovce na něm samozřejmě zazní také. A možná se dočkáme i dalších.

Vyšlo v časopise pro neslyšící GONG

Zpět
01.04.2006 11:04 Sekce: Kultura, autor: nulluser Ohlasů[1] / Komentovat