Jak dlouho trvá sex?

Podle včerejších novinek trvá Španělům pohlavní styk průměrně 22 minut. A jsou se svým sexuálním životem víceméně spokojeni.

Novinky: Španělům na sex stačí dvaadvacet minut

Vždycky když narazím na podobnou informaci, napadne mě, komu je určená (vážně je pro mě důležité, jak dlouho souloží Španělé, nebo jinak: opravdu je pro mě důležité, jak dlouho souloží kdokoliv?) a jak je asi náročné na podobný výzkum získat nějaký grant (nemluvím teď o zmíněném článku, tam se jednalo o anketu, tu lze zařídit velmi rychle, bohužel s nulovou informační hodnotou, zato mě fascinuje následný rozbor na desetiny procent).

Nikdy mě nenapadlo podobnou věc měřit. Možná proto, že mě nikdy nenapadlo, že je to důležité. Ale, kdybych to udělal, jak to asi dopadne?

Měřit čas u sexu nemohu odhadem, protože odhad času je velice nepřesný – když mě něco bude bavit, pohltí mě to a i celý den uběhne velice rychle. Pokud mě něco nebaví, čas plyne pomalu. Na svůj odhad se tedy nemůžu spolehnout. Potřebuju hodinky.

Vezmu stopky a nyní je přede mnou nutnost začít ve vhodném okamžiku zamáčknout čudlík. Jenomže, kdy přijde ten vhodný okamžik? Kdy vlastně začne sex? Tím, že na něj přijde mysl? To bychom se umačkali. Tak tehdy, kdy partner výzvu přijme a kladně zareaguje? To nelze odhadnout, je to spontánní a kazit si „tokání“ přemýšlením nad hodinkami mi přijde docela zvěrstvo. U manželů, kteří mají dohodnuté své „čtvrtky“ od 21:00 lze sice začátek odhadnout přesně, ale tuto „kratochvíli“ už nepovažuji za sex, ale spíš se jedná o plánovanou masturbaci za pomoci cizího těla.

V reálu totiž nikdy nevíte, kdy na sex přijde, může se to stát při snídani, v koupelně, v práci, na houbách, ve výtahu...
Je zvláštní, kolik lidí s sebou neustále nosí stopky, aby mohli včas zmáčknout a poskytovat pak své hodnověrné výsledky anketám.

Další otázkou pak je, jaká činnost se vlastně měří. Od suchej tam po mokrej ven? Sex je ale přeci daleko pestřejší. Sex je činnost, která se může plynule odehrávat třeba celý den ve frontě na banány a navíc - vůbec se dotyčné orgány do sebe nemusí zastrkovat. Přesto se jedná o sex. Co tedy vlastně ti lidé měří? Pokud skutečně chvíli od spojení orgánů po jejich odloučení, celý již tak nesmyslný údaj dále nabývá na monstrozitě.

Měří se jako konec první orgasmus? Nebo až ten druhý? Nebo ten poslední? Nebo od prvního po poslední? Popř. od prvního po poslední s vyloučením času „na nabrání sil“, protože to není sex, ale z hlediska užité metodiky vlastně flákání?

Sex s milenkou/milencem bude mít v tomto ohledu také naprosto jiný průběh – bude obsahovat na jednu stranu více emocí, takže vlastní „orgánový styk“ bude mnohem kratší než se stálým partnerem, nicméně dá se zase daleko víckrát po sobě zopakovat, ovšem záleží na tom, jestli je milenkou sousedka (kam se dá každý den zajít a sex je častější a vnáší větší podíl do celkové doby) nebo milý z lázní, se kterým se člověk vidí jednou za rok a rychle si to udělá v autě. Vzhledem k tomu, že znám asi tak jeden věrný pár (myslím ve své věkové hladině), bude podíl času mimomanželského sexu na výsledku možná větší, než toho partnerského.
Započítává se tam?

Záleží na tom, jestli člověk žije nerušen pouze s partnerem a může si nanosit k posteli hromadu jídla a jointů, zalézt si společně v pátek pod deku, pustit bezva hudbu a proměnit víkend v jednu velkou orgii, nebo opačná strana, kdy má děti a zoufale čeká na to, až v televizi začne Kouzelná školka, s vědomím, že má půl hodiny čas, a to se ve zmíněné době kdykoliv může ozvat naléhavé „mamííí - já chci jogurt“?
Bere se doba kdy o době rozhoduji sám, nebo kdy jsem tlačen okolím?

Ať to beru z jakékoliv strany, měřit sex je kravina. Je to příliš složité, závislé na okolí, subjektivní, nevíme co měřit - a hlavně: jaký to má smysl? Budeme se poměřovat se sousedy? Kdo rychleji, nebo pomaleji? Budeme se posmívat Karlovi, že "souloží" o dvě minuty míň? Pokud pro kvalitu svého života potřebujeme něco měřit a vyjadřovat to v procentech, domnívám se, že je nejlepší se sexem přestat a rozhodout se pro celibát.

Kašlete na měření sexu - užijte si ho!

Zpět
18.05.2005 14:05 Sekce: Zamyšlení nad..., autor: mirun Ohlasů[2] / Komentovat