Jiří Hudler a jeho prsty v zadku

Informace. Krátké slovo, hojně používané. Informace člověka provází již od úsvitu věků a schopnost jak s informacemi nakládat a jak je vyhodnocovat je jednou z věcí, kterou se lidé liší od ostatních tvorů.

Pravěký člověk, sotvaže slezl ze stromu, byl nucen naučit se zvyky zvířat, aby je mohl lovit. Byl nucen naučit se vztahy příčin a následků, aby dokázal předpovídat tahy zvěře a počasí. Středověký člověk byl na předpovědích a informacích o počasí závislý, protože to byla otázka úrody či neúrody.

Pozoroval nepřátele a z těchto informací byl schopen odhadnout protivníkovy tahy a zvítězit. Většina výsledků bojů totiž byla daná kvalitou špionáže a množstvím informací spíše než hrubou silou. A jak se civilizace a společnost vyvíjela, vyvíjela se i schopnost člověka třídit a zpracovávat nové a nové informace.

Toto byly věci, kterými se naši primitivní předkové zabývali celé dny, týdny, měsíce a roky.

My, na vrcholu vývoje, nepotřebujeme vědět, jak žijí králíci, tresky, kudy táhnou buvoli... protože to pro přežití nepotřebujeme. Máme supermarkety.

Za to je pro nás životně důležité vědět a diskutovat týden o tom, jak nějaký významný sportovec zastrkoval své prsty do vyměšovacích otvorů dvou zcela bezvýznamných slečen, kterým za to zaplatil. A následuje neméně důležité vyjádření jeho partnerky, která deseti milionům obyvatel této země svatosvatě přísahá, že do jejího celebritího vyměšovacího otvoru chlípné prsty zmíněného sportovce nikdy nepronikly.

Národ si tak může oddechnout.

Já nikoliv. Mám totiž celou řadu dalších životně důležitých otázek, které mě trápí. Tak např. zastrkuje i Jiří Pomeje své prsty do vyměšovacího otvoru Ivety Bartošové? Pokud ne, proč? Pokud ano, strká ji tam jen jeden, nebo dva či tři prsty najednou? Pravou, nebo levou rukou? Je u toho něžný? Dává si před tím Iveta klystýr? Používají lubrikační gel? Pokud ano, jaké značky?

A neméně důležité pro mě je, jak všechny tyto informace využiji v případě, že: a) ztroskotám, b) stanu se účastníkem autonehody, c) půjdu na výběrové řízení, d) při studiu, e) budu zakládat živnost, f) kdyby začalo hořet...?

Pozn: obrázek credit Michal Maňas, wikipedia

Zpět
22.08.2009 15:08 Sekce: Bez zábran, autor: mirun Ohlasů[3] / Komentovat