Kdybych chtěl být slavným senzibilem, postupoval bych stejně

Valentýnská příhoda o mobilizaci Ruzyňského letiště se zdá nepochopitelná a úsměvná až k pláči, nicméně při podrobnějším zamyšlení se vlastně nejedná o nic, co by se vymykalo běžnému normálu.

Abych řekl pravdu, když jsem se dočetl, co stálo v pozadí za mohutnými bezpečnostními opatřeními, byl jsem trošku v šoku.

Nemám rád senzibily, věštce, léčitele a podobnou svoloč. Můj skromný názor je ten, že to jsou do jednoho podvodníci a jejich zákazníci jsou (mé přátele nevyjímaje) duševní kreténi. Ale moje pocity nejsou nikterak militantní, pokud je někdo ochoten platit za to, že mu někdo jiný nalhává nesmysly, je to jeho věc, ať si je kreténem kdo chce.

Bohužel, pokud je to placeno z mých daní, už se mi to nelíbí.

Jak vidím odezvu v tisku, velká část lidí je podobně v šoku, jako jsem byl já. Jak může státní orgán, placený z mých daní věřit nějakému „senzibilovi“?

No... ale vlastně, proč by nemohl?

V každém třetím „Sama doma“ na ČT (ano té televizi, kterou platím pomocí koncesionářských poplatků) je nějaký senzibil, věštec z kamení, astrolog či jiné individuum, které tam zcela vážně blábolí svoje iracionální nesmysly... a paní Zárybnická, či některá její též konstruktivních smyslů zbavená kolegyně jim jde pěkně na ruku...

Český rozhlas 1 Radiožurnál (ano, ten rozhlas placený z mých koncesionářských poplatků), je nositelem ocenění Bludný balvan za rok 2002 za „za nápaditou propagaci astrologie, kvantové homeopatie a numerologie v prestižních relacích a nejlepších vysílacích časech, jak se na veřejnoprávní medium sluší a patří“...

Bývalého ministra Baudyše „velkého senzibila“ placeného tehdy též z našich daní není nutné představovat...

Vždyť po sametovém převratu své senzibilní schopnosti zjistila paní Helena Růžičková! Dokonce vyvěštila, že 9.11 dojde k útoku na WTC - akorát to nikomu neřekla, „přiznala“ se k tomu (v TV) až teprve několik měsíců poté, co se to stalo (velmi úsměvné). Následovali bří Tesaříkové... a celá další plejáda umělců. Najednou je senzibilem téměř každý! (Snad kromě Karla Gotta, patrně proto, že nemá hluboko do kapsy a nemusí se ztrapňovat podobnými výlevy)

A mohl bych pokračovat dál... a dál... (a to jsem vynechal horoskopy, nebo třeba „slavnou“ revitalizaci našich lesů duševní energií, placenou ministerstvem životního prostředí)... až bych vlastně přišel na to, že senzibilové, věštci a ostatní nadpřirozenými schopnostmi nadaná zvířátka vlastně nejsou nic divného. Jsou ve všech médiích, promlouvají v tisku, rozhlasu i televizi. A já si je celou dobu platím, tak proč by mi to mělo najednou vadit?

Když je tady mezi námi tolik „úspěšných“ věštců, proč by měla najednou policie závěry některého z nich brát na lehkou váhu?

Nevím, zda ta paní, která policii informovala, byla jen jedním z duševně nemocných lidí, nebo je naopak velmi duševně zdravá a spočítala si*), že: na Valentýna je díky mohutným slevám a propagaci na letištích daleko větší provoz, daleko více lidí na jednom místě a daleko větší pravděpodobnost teroristického útoku než v běžný den...

...a tedy, tímto „plácnutím do vody“ může jenom získat? Protože k útoku může dojít, a... ona bude ten, kdo „to předpověděl“? A když k ničemu nedojde... no tak přinejhorším... ona bude ten, „kdo to předpověděl“, ale k ničemu nedošlo... „protože následkem jejího upozornění si teroristé, jsouce prozrazeni... akci rozmysleli...“ ?

V obou případech se náhle z neznámé „senzibilky“ stane někdo, kdo má o mohovitější klienty postaráno...

A marketing je z našich daní.

*) spočítal si to i Langer?

Zpět
16.02.2007 15:02 Sekce: Zamyšlení nad..., autor: mirun Ohlasů[26] / Komentovat