Nejlepší kapitálové, životní a úrazové pojištění se spořením

Jako zkušený pojišťovací rádce (a právník) dostávám denně stovky dotazů, abych lidem poradil, jak se ve změti nabídek pojišťoven vyznat, jaké pojištění je nejlepší a co bych si asi tak vybral já, kdybych byl si chtěl spořit na důchod.

Je nasnadě, že současný sociální systém je neudržitelný, mrtvý a sám sebe zevnitř požírající, takže nás, kteří ze svých sociálních poplatků, kterými živíme současné důchodce jednoho krásného dne nebude živit nikdo. Nikdo.

Ne, ani Paroubek a ani když to slibuje, vy tam z Moravy. Fakt ne! Nejlepším způsobem, jak si tedy stáří posichrovat, je nějaký způsob investic, nejlépe kapitálovým pojištěním.

Kapitálové pojištění však má jednu velkou nevýhodu a to je ta, že si prostě mraky let spoříte a spoříte a spoříte... a možná, pokud pojišťovna nezkrachuje, nebo jí Topolánek či jeho kámoši nevytuneluje, tak budete mít v šedesáti letech pár kaček k dobru. Do té doby nemůžete na spořené peníze ani sáhnout. Druhou nevýhodou jsou pak nízké úroky, které vám z větší části sežere inflace, takže o tom, že by byla současná nabídka investic na důchod nějak zajímavá si můžete nechat zdát.

Proto jsem se rozhodl, že založím spořící fond vlastní, který bude obsahovat vysoké úročení a které má oproti konkurenci tu výhodu, že zůstatek, který máte na účtu, si můžete kdykoliv vybrat.

Zní Vám to jako nereálná pohádka? Nikoliv. Je to možné.

Schválně si projděte nabídku konkurence, podívejte se na úroky, na výnosy, přečtěte si všechny jejich jednostranně výhodné smlouvy a pak se vraťte zase sem. Zjistíte totiž, že všechny spoření s Liškou, spoření s Modrou pyramidou, spoření s čímkoliv, jsou jen slabé odvary toho, co vám mohu nabídnout já.

Ihned po jmenování ředitele fondu bylo nutné zvolit správný název. Podrobným průzkumem trhu jsem zjistil, že jedny z nejúspěšnějších firem si vypůjčily své značky z astronomie. Např. televize Nova, obchodní řetězec Hypernova, zpěvák Ringo Star, TV Galaxie, čokoláda Orion, automobilka Subaru, seriál Červený trpaslík... a další a další. A protože úspěšné přitahuje zase úspěšné, a protože jsem astronom (a kosmonaut) zvolil jsem název též astronomický, totiž : Spoříme s Černou dírou.

Základem, na kterém celý fond stojí jsou obří, možná s klidem mohu říct fantastické výnosy z investic. Podle mých propočtů by měsíční zhodnocení vašeho vkladu mohlo dosáhnout až 150% (měsíční!!!, nikoliv roční). Což znamená, že pokud 1. dubna vložíte do fondu 1000 Kč, bude čistý výnos tvořit 30.dubna 1500 Kč! A klidně si můžete zůstatek ještě ten den vybrat!

Vklady nejsou shora nijak omezeny, minimální částka, kterou lze vložit je 100 Kč. Nemusím snad připomínat, že výše vašeho zůstatku je ze zákona pojištěna a v případě, že by se fond Spoříme s Černou dírou někdy dostal do problému, bude vám vyplaceno 90% zůstatku.

Investujte! Čím dříve, tím lépe!

Odpovědi z tiskové konference:

Mirune, tvůj fond mě velmi zaujal, jsem rád, že na našem rachitickém, zkrabatělém a pokřiveném investičním trhu konečně někdo vytvořil produkt, který má smysl i pro drobné střadatele. Jen se bojím toho, aby např. po pár letech existence nedošlo k tomu, že fond nějak zmizí. Jak a čím je toto zajištěné?

Jak sám víš, černá díra patří mezi jedny z nejstabilnějších objektů ve známém vesmíru. Existuje sice teorie o kvantovém vypaření černé díry, ale vzhledem k tomu, že tento proces trvá odhadem 1*1067 let, nemusíš se obávat, že by ses toho snad dožil. Na trhu neexistuje žádný bankovní ústav, který by mohl s dobou existence černé díry soutěžit.

Rád bych se zeptal na podrobnosti investování vašeho fondu. Jak sám víte, ekonomické teorie tvrdí, že při správné diverzifikaci rizik nelze zaručit vyšší výnos, než 16% ročně a vy nabízíte 150% měsíčně! Jakou zázračnou metodou chcete dosáhnout tak neuvěřitelného zhodnocení?

Děkuji za otázku. Podívejte, mezi ekonomickými poučkami které běžně platí a mezi poučkami, které používáme uvnitř našeho fondu je stejný rozdíl, jako mezi fyzikou Newtonovou, která platí v lese a Einsteinovou, která platí relativisticky. Jak asi víte, uvnitř černé díry probíhají věci, které jsou svojí podstatou extrémní a pro normálního smrtelníka nepředstavitelné. Nekonečná hustota, ohyb světla, zastavení času... Bohužel vám nemohu více prozradit, protože všechny materiály a informace o spoření a investicích leží pod horizontem událostí z čehož vyplývá, že vnější pozorovatel je nikdy neuvidí. Tedy, ledaže by se sám do černé díry vypravil. Bohužel (a to vám zaručuji) se pak už nemůže nikdy vrátit zpět... protože by ho dobrmani, ehm., slapové síly, roztrhaly. Tedy, nejprve by ho roztrhaly a až pak by byl vtažen dovnitř. Vlastně.

A třetí a poslední otázka?

Nikde jsem neviděl vyčíslené poplatky za vedení účtu a věci s tím spojené. Nejsou tam nějaké skryté finty, nebo tak něco? Stalo se mi u banky, že sice mám 1% úrok, ale poplatky za vedení účtu jsou řádově vyšší a pokud tedy neustále nevkládám, dostanu se v konečném čase t do mínusu!

Děkuji za otázku, která je dost důležitá. Sami jistě víte, či máte zkušenosti s jinými fondy, kde máte k dispozici tabulku, ve které se nikdo nevyzná a tak nikdy nevíte, kolik vlastně za co platíte. Nebo platíte 2% poplatek při vstupu do fondu a 2% při výstupu... a tak. U nás je to naprosto transparentní. U nás je poplatek jen jeden a jeho výše je zcela jednoduše spočitatelná. Jak sami víte, černé díře se říká černá díra proto, že úniková rychlost na jejím povrchu je minimálně stejně velká, jako rychlost světla. A jelikož nic se nemůže pohybovat rychleji než světlo, tak neexistuje nic, co by se mohlo z černé díry dostat ven. A tak je to i s poplatkem v našem fondu, který se dá jednoduše spočítat jako Poplatek = (Vklad+Výnos). Jak vidíte, u našeho ústavu je úžasné to, že se nikdy nemůže stát, že byste se díky neúměrným poplatkům snad dostali do záporu. Nikdy.

Děkuji Vám za pozornost a na Vaše vklady se těší

Mirun, ředitel fondu.

Zpět
15.03.2007 15:03 Sekce: Technologie, autor: mirun Ohlasů[22] / Komentovat