Novoroční přání 2007

Konec roku. Říká se, že když něco končí, tak něco jiného začíná. Začátek by měl být šťastný. A proto si lidé vždy na konci roku navzájem přejí, aby ten další, nový rok byl co nejlepší.

Vzájemné si blahopřání štěstí je jedním z nejpodivnějších lidských zvyků. Za celou dobu trvání lidské společnosti si totiž nikdo nevšiml, že to nefunguje. Při spoustě příležitostí si lidé jeden druhému přejí úspěch, lásku, peníze a zdraví.

Ve skutečnosti, kolik lidí okolo je díky tomuto tradičnímu vzájemnému přání si - úspěšných, milovaných, bohatých a zdravých? Myslím, že nikdo. Nikdy nikomu nepomohlo, že mu někdo druhý potřásl rukou a přál mu, aby se měl lépe.

Přesto... okolo sebe máme úspěšné, milované, bohaté a zdravé lidi. Díky přání si. Ač to zní sobecky, oni jsou takový ne díky tomu, že jim to pasivně někdo cizí přál, ale proto, že si to opravdu a upřímně přáli oni. Přejí to sami sobě a k tomu vědí, že jen přát si něco nestačí, že přání je jen otcem myšlenky a teprve myšlenka je matkou, která musí bolestivě a dlouze rodit to, po čem toužíme: dceru realizaci.

Takže... jistě mi prominete, že Vám do nového roku nepopřeji nic. Je to totiž první krok, který musíte „na cestě ke štěstí“ udělat sami.

Zpět
31.12.2006 00:12 Sekce: Zamyšlení nad..., autor: mirun Ohlasů[10] / Komentovat