O dětech a... vlakovém neštěstí

Vidím, že problematika vztahů k dětem vás zaujala, ale následující vzpomínkou toto téma na čas opustím. Brzy totiž budete mnohem radši sledovat v přímém tv přenosu, jak protitanková střela rozpohybuje osazenstvo irácké mateřské školky. Jsem žabař!!!

S blížícím se květnem se mi vybavuje příhoda před pár lety, která mě dodnes straší ve snech. Byl jsem se samozřejmě na první máj projít a vychutnat nádherný, sluneční den. V doprovodu jisté dobrovolnice jsem se klátil na romantickou procházku podél řeky Svitavy. Kolem korzovalo množství různorodých párů, potili se, vdechovali alergeny a marnotratně produkovali feromony. A v tom jsem objevil tu perverznost!

Na zahradě jednoho rodinného domečku lemujícího cestu řádil nějaký kindošomil. Po celém pozemku se táhne několik desítek metrů kolejí o rozteči asi 20 cm. Po těchto kolejích se proháněla evidentně svépomocí vyrobená lokomotiva, táhnoucí za sebou tři otevřené plechové vagónky. Na dvou z nich se rozvalovali na jakýchsi polštářcích neuvěřitelně odporní kindoši a s blazeovaným výrazem projížděli podél plotu za hlasité odezvy kolemjdoucích. Na lavičce pak seděl bodrý stařík, prodával pohlednice a pomocí dálkového ovládání řídil trať.

Bylo to peklo! Semafory měnili barvy, přejezdy cinkaly, výhybky vyhýbali, čumilové řvali nadšením, cizí kindoši řvali závistí, prostě atrakce jen pohledat. Nechal jsem chvíli pracovat fantazii:

Vláček zajíždí do jednoho ze dvou malých tunýlků. Následuje tlumená exploze. Tuny zeminy ze svahu nad zahradou pohřbí vláček i s tunýlkem hluboko pod sebou. Chvíli je slyšet dušené výkřiky. Potom vše ztichne...

nebo Tenká kovová struna se jemně houpá v odpoledním větříku. Její kovový třpyt se táhne od jabloně k plotu. Je slyšet blížící se cinkání vláčku. Nevelkou, ale přece jen konstantní rychlostí se vynořil ze zatáčky. V průzračně modrých očičkách mutantů se nestačil ani odrazit údiv. Ozvalo se jen tiché dzzzzn, dzzzzn, dzzzzn. Tři bloňďaté hlavičky se válejí mezi maceškami. Lokomotiva mizí v tunelu a za ní tři černé vagónky. V každém z nich bezhlavé tělíčko.

A kde tuto atrakci naleznete? Nejdříve se dostanete do Brna, pak na konečnou do Maloměřic, přejdete most a vydáte se po levé straně řeky proti proudu. Přitom koukejte doleva do zahrad a nemůžete to minout.

Zpět
18.03.2003 13:03 Sekce: Pro ženy, autor: mishak Ohlasů[2] / Komentovat