PFilipika

Znáte je všichni. Barevné či černobílé kartičky nejrůznějších formátů. Kupí se v nepřehledných haldách na recepcích větších firem, ve schránkách domácností i mailových, odkud zvolna, unaveně přetékají do košů.

Kvalitativně pokrývají široké rozpětí od profesionálně zvládnutých materiálů oplývajících výsekem či vlepenou drobností, přes fota z vlastních digitálů až po neumělé výtvory ve Wordu, tištěné na domácích inkoustovkách. Některé mají nápad, zbytek jsou neuvěřitelně stupidní. Společné mají však jedno všechny beze zbytku. Jsou úplně zbytečné. Nikdy jsem nepochopil, proč se vlastně dělají a proč se sám na tomhle šílenství musím podílet.

V různých reklamních agenturách se pohybuji už devátým rokem a každým z nich k jeho konci trpím lehkými depresemi z telefonátů a e-mailových zadání našich klientů na návrh "originálních" PFek. Upřímně, žádné originální PF už neexistuje. Všechno tu už bylo, všechno je jen vykrádání vykradených nápadů. Navíc je to byznys za všechny peníze. Nemůžete do toho utopit spoustu peněz v kalkulacích za tisk, protože se toho dělá jen pár stovek kusů. Nikdo za to nechce utratit moc peněz, ale každý si chce neomezeně vymrčovat, jak by to mělo vypadat.

A proč to všechno? Aby si tato dílka poslali všichni navzájem jako idioti. Chce se mi řvát zoufalstvím nad jejich omezeností a stereotypem. Kdo to zastaví, kdo přestane první s touhle stupidní mánií a strhne i ostatní? Vyhlašuji cenu všech grafiků a kreativců, dtp pracovníků i tiskařů za objev elegantního řešení, jak z toho kruhu ven.

Nikdo, opakuji nikdo vás nezavrhne jako obchodního partnera, když mu nedorazí tohle sPFinstvo. Všichni přece víme, jak to chodí ve skutečnosti. Nejdůležitějším lidem dáváte obálky s penězi, ty méně důležité zvete do bordelů nebo na nějakou ožíračku s bowlingem, dalším dáte láhev vína, ostatním potřesete rukou, ale nemusíte přece kurva posílat všem svým pididodavatelům přání úspěchu do nového roku. I bez něj se budou pokoušet být úspěšní.

A abych nebyl taková svině, poradím vám zadarmo i jednoduché řešení. Pokud chcete mermomocí svým obchodním partnerům něco popřát, napište to na pár řádků někam dole na fakturu. Efekt bude úplně stejný. A ušetříte peníze i nervy nás, lidí v reklamě. I bez těhle kravin máme před koncem roku práce nad hlavu...

Zpět
04.12.2007 06:12 Sekce: Deprese, autor: mishak Ohlasů[20] / Komentovat