Pojďme odolat věčnosti...

Na světě je mnoho lidí, kteří něco velkého vykonali a jejichž památka by měla být uchována pro budoucí generace. Tak třeba Winston Churchill, Napoleon Bonaparte, Ivar Krueger, nebo Renata Kajdžas.

Ve starém Egyptě na to měli jednoduchý recept, mrtvého nabalzamovali, vyryli jeho jméno do zdi, donesli mu do krypty bohatství, které si mohl na druhé straně užívat a vůbec měli velmi propracovaný systém jak si zajistit nesmrtelnost.

Mumie se časem rozpadla, zlato ukradli zloději... ale jméno, jméno zůstalo.

Musí to být zvláštní pocit, když jste několik tisíc let mrtvý, náhle přijde nějaká expedice, vykopou vaši mumii, odhalí vaše jméno... a ptají se „kdo pak to asi byl... jaký byl jeho život... co velkého vykonal?“

Každý člověk touží vykonat něco velkého. A každý člověk to samozřejmě celý život dělá. Já třeba vykonávám několikrát do týdne velkou potřebu. Bohužel, i když to dělám v lese, kde to pozorně přikrývám větvemi, již po týdnu to buď sežerou brouci, nebo někdo rozšlape. Je málo pravděpodobné, že něco z toho, co vykonávám, zůstane zachováno pro budoucnost lidstva. Patrně ani hovno.

Vzrušuje mě ta představa, jak se jednoho dne někde objeví nějaký artefakt s mým jménem a nějaký vědec se zeptá... „kdo to byl... Mirun?“

A dost možná... naši potomci přijdou na to, jak z jména rekonstruovat celou bytost. Když může dle numerologie jméno a jeho číselné vyjádření reprezentovat celý osud, pročpak by to asi nešlo?

Oživí mě. A já jim pak budu vyprávět... různé příběhy. Budu slavný. A budou si mě hýčkat a plnit moje přání. Budu se moci celé dny válet s mladými děvčaty v posteli, nechat si od nich... (no..., sdělím až na místě) a cpát se u toho hroznovým vínem.

A proto jsem se rozhodl, že svoje jméno pošlu ke hvězdám. Aby ho jednou... za mnoho tisíc let... našli. Je to o mnoho jednodušší, než se snažit uplatit úředníky v Egyptě, aby mě prohlásili faraónem.

Pokud chcete letět a být oživeni se mnou (zejména mě zajímají mladá děvčata) můžete udělat totéž. Klikněte na odkaz, vyplňte vaše jméno bez diakritiky. Po odeslání bude Vaše jméno ve společnosti mého (a několika milióny -ovšem- bezvýznamných jmen) posláno uvnitř sondy Dawn do pásu asteroidů. Uzávěrka je 4. listopadu, takže... nastupujte!

No a pak už zbývá jen několik tisíc let... čekat.

Zpět
24.10.2006 00:10 Sekce: Technologie, autor: mirun Ohlasů[23] / Komentovat