Proč bychom se netěšili, když jsou všichni idioti!

Plkání o pátečním slunečném dnu plném idiotů.

Jsem hluboce otráven a opět mám jeden z dnů, kdy mi všichni připadají jako idioti a naprostí pitomci. Tento pocit mě postihuje zcela nečekaně a ponenáhlu se utápím ve vlastní výjimečnosti a plivu špínu na všechny okolo. V praxi to vypadá tak, že všude, kde se pohybuju (tzn. v zaměstnání, doma, na ulici, eskalátoru) hlasitě a nesmírně ironicky komentuji chování, rozhovory a reakce všech lidí okolo.

Dnešní záchvat byl mimořádně silný a neoriginální. Posílal jsem už od rána do hajzlů a do prdelí všechny tak dlouho, až jsem tam omylem poslal i nadřízeného a trapně se pak musel dlouho omlouvat. Abych se neshodil, šťáral jsem se soustředěně v nose po celý zbytek pracovní doby a bojkotoval splnění plánu.

Nejnudnější hláškou dne jsem opět vyhlásil větu: "To je kurva ale vedro nechutný!", která už mě přivádí k šílenství. Kancelář, kterou okupuji, je air conditioned a co se dělo venku mě zajímalo asi jako Krakonoše webhosting. Přesto jsem to nenechal být, provokativně se čas od času namrazil klimatizací, chodil ven a s rozzářeným obličejem si mezi zpocenými lidmi hlasitě chválil, jak je dnes krásně, načež jsem urychleně mazal zpátky s trenkama přilepenýma k prdeli. Samozřejmě hrdý sám na sebe a na svou pokryteckost.

Musím také přiznat, že jsem byl celý týden každý večer zcela na mol, což na rozdíl od ostatních nesvádím na počasí. Chlastám proto, abych byl vtipný, a také se pokaždé vtipně motám domů a cinkám temenem o dopravní značky. Rozhodopádně se výborně bavím aspoň já a těším se, co mi zase nový den přinese. Zatím to vypadá na selhání jater, ale nechám se překvapit.

O víkendu slaví moje teta 50tiny, tak snad se toho dožiju a budu moci konečně chlastat s rodinou. Bohužel narozeniny jiné než mé mě stejně nebaví, protože nerad dávám dárky. Nerad nakupuji cokoliv, co sám nemohu sežrat nebo vypít.

Odpoledne jsem vyčetl kolegovi jeho stížnosti na vedro. Dotyčný je vyloženě italský typ, černé vlasy a snědý jako stará digestoř. Pravil jsem, že takové počasí by mu tedy vůbec nemělo vadit a mohl by být v práci aktivnější.

Odpověděl, že Italové ve dne spí a v noci tančí.
Idiot!

Zpět
06.06.2003 14:06 Sekce: Lepší společnost, autor: mishak Ohlasů[2] / Komentovat