Proč číst blog o marketingu?

Ptá se inzerát, který je poslední dobou k vidění na řadě serverů. Zvědavě jsem tedy nakoukl, abych se dozvěděl, že... mi to přinese rozhled v oboru, neboť na tomto místě se dozvím řadu praktických věcí od opravdových osobností. Což jsem asi tak nějak očekával... jaké však bylo moje překvapení...

Rozhodně jsem se dozvěděl. Zejména tehdy, pokud na titulní stránce (když pominu přeplácanost celého jobs.cz reklamou) zjistím, že 28.1.2008 se mohu zúčastnit online diskuze na téma „Pomůže Vám astrologie rozhodnout se“ s velkou „osobností“ Antonínem Baudyšem jr.

Funguje astrologie? Má nějaká pravidla? Dá se využít při hledání profese?

  • Člověk se narodí a má v sobě otisknutý stav vesmíru toho okamžiku.
  • Z tohoto otisku lze přečíst soukromý a pracovní život člověka.
  • Často lze zjistit i konkrétní specifikaci profese.
  • Řada z nás má profesní možnosti podmíněné stavem svého sebevědomí.
  • Často nám v našem úspěchu brání předsudky, které máme sami o sobě.

Trochu se mi dělá nevolno, ale ještě nezvracím.

Zkouším tedy nějakou další osobnost ze seznamu. Např. Bohuslav Zdeněk. Kliknu,... a objevím se zcela v šoku na stránce „Tak vida i astrologie je tu!“ s příspěvkem autora, kde slibuje psát a odpovídat na dotazy k tématu astrologie... a toho, že je předsedou České astrologické společnosti.

Tak, a už zvracím. Ostatní osobnosti už fakt nemám morál zkoušet.

Ano, jsou tu samé skutečné marketingové hvězdy. Tak tento web rozhodně bude dobré číst, protože se např. dozvím, že uvádět nový výrobek na trh bude nejlepší až tehdy, až bude Mars v konjunkci s Uranem a ještě bude dobré si do každé vyrobené palety nechat umístit nefritový kámen, který mi zboží ochrání od působení zlých antimarketingových duchů.

A v případě, že by nějaká rada zdejších odborníků náhodou nevyšla, pak to patrně bude protože: „Snad géniové zodiakální, snad osmapadesátá vyšší inteligence, spikli se proti ubohému starci...

Kristepane. Snad jen, že Einseinův výrok „Vesmír a lidská blbost jsou nekonečné, ačkoliv tím prvním si nejsem zcela jist“ bych doplnil: „Blbost se nevyhýbá naprosto žádnému oboru“.

Předpokládám, že během roku by mohlo (zejména kvůli křížové výměně know-how) dojít k fůzi jobs.cz se serverem osud.cz a mít TV podobu v primáckém pořadu „Zeptej se osudu“. Tím budou všichni idioti na jednom místě a alespoň se nebudou tolik po webu rozlézat.

Na těchto věcích mě vždycky nejvíce děsí to, že... to NENÍ recese.

Zpět
25.01.2008 11:01 Sekce: Z domova, autor: mirun Ohlasů[9] / Komentovat