Jak vznikla podstatná jména

Přes víkend si dáme něco vzdělávacího, zejména proto, že jsme na půdě vzdělávacího magazínu a bylo by škoda, kdybyste, vy tupci, skončili... jak tak říká kolega Kerry, ...jako vojáci v Iráku.

Přidat komentář

Přehled komentářů

04.11.2006 21:41 Lucy
No nevím... Co takhle "nepodstatné jméno", to by nepomohlo? :)
05.11.2006 15:37 Joker
No a co písmo? To existovalo dávno před telefonama a přitom vyžaduje podstatný jména. Jak by tenhle článek vypadal- "Přes tohleto si dáme něco tohohle, zejména proto, že jsme na tomhle vzdělávacího tohohle..."
Navíc podstatná jména ocení každý, kdo někdy zažil podobný rozhovor:
- Podej mi tamten
- Co?
- No ten!
- *podá kladivo*
- Ale néé, tamten!!
- Co, hergot!
- No šroubovák, néé?
05.11.2006 16:34 Mirun
Nojo, ale písmo vzniklo mnohem později, až po vzniku podstatných jmen: podstatná jména, jak je uvedeno v dokumentu vznikly mezi rokem 26 877 až 26 870 před naším letopočtem, kdežto nejstarší písmo je daleko mladší, z roku 4 000 před naším letopočtem.

A co třeba "henten oný bazmek"?
05.11.2006 21:45 Vítek
henten ony bazmek ... tak takovimto slovnim spojenim rozesmal jeden muj spoluzak celou maturitní komisi ;)
21.08.2011 14:06 wraEOutVt
This article achieved exactly what I wteand it to achieve.
22.08.2011 16:41 WWXRoLlsMk
3Px5RH symfcyzhpglb
07.11.2011 04:28 mRIBTOlNaaUYNuBwe
I'm really into it, thknas for this great stuff!
06.11.2006 09:12 Joker
"henten oný bazmek" u nás znamená dálkový ovládač od televize :o)))
05.11.2006 17:58 PepaSFI
kdysi dávno na www.dfens-cz.com byl článek o některých jazykových zajímavostech kde se probíraly výrazy jako bazmeg,čurament,tamto tohleto,udělátor,mrdnout do toho bac-hamrem a podobně.Ovšem nejlepší je extrémní slang zvaný pičovština:ty pi.. do pi.. ta pi.. je na pi..! Asi to tam ještě někde je,myslím to bylo v sekci Zmrdi a vohnouti.
05.11.2011 09:05 puppsiaExm
Way to use the internet to help people solve probemls!
06.11.2006 08:50 Vagy
Mirun tentokrát hodně přitáhl sebezáchovné pudy Umerů za vlasy a přizpůsobil je pokřivené logice svého příběhu, podobně jako to udělal jindy skvělý režisér Eli Roth ve svém filmu Cabin Fever, kde se podobně nelogicky a nebojím se použít to slovo, debilně, chovají hlavní hrdinové příběhu. Trest za jejich debilní chování je pak logicky jasný. Smrt.
Umerové by totiž podle běžné lidské logiky, která začala fungovat tuším 5. května 26 877 př.n.l., museli dávno Etingy vybít, respektive vyvolat boj, v rámci kterého by došlo neomylně a neodvratně k vyhlazení jednoho z obou kmenů. Je otázkou, kdy by Umerové tento boj začali. Pokud by se delší dobu nechali ohlupovat Etingy a boj zahájili až později, pravděpodobně by jej prohráli, protože by v té bodě už byli značně oslabení vinou nevýhodných výměnných obchodů. Pokud by ovšem zaútočili například po druhé nápadně výhodné směně pro Etingy, byl by boj vyrovnaný a vsadil bych na Umery, protože jejich boj by byl spravedlivý a jak známo v paralelách současného světa ve válkách vítězí vždy ti spravedliví (viz. např. Near east). Je ale zajímavé, že zatímco v pravěku by se vůbec nic nestalo, kdyby Umerové vyhráli nebo naopak prohráli, život by šel prostě dál, vítězný kmen by znásilnil a přisvojil si ženy kmene poraženého, vzal by si jeho zásoby, jeho levhartí kůže, medvědí kůže a ostatní kůže a to včetně želvích krunýřů, kamení a teritoria a začal by sousedit s dalším podobně úspěšným kmenem. V současném, světě by to takto nefungovalo. Pokud by totiž v současném světě vyhráli Umerové, rázem by totiž došlo k cenové a zbožové revoluci. Zbytečné zboží by zcela zmizelo, protože by Umbrové přestali poptávat zboží, které nepotřebují, ceny ostatního zboží by padly dramaticky dolů, protože by byly očištěny o obrovské náklady na parazitické Etingy. Dlužno podotknout, že náklady na Etingy činí v ceně zboží až 80%!
Pokud by však vyhráli Etingové, byl to zároveň jejich konec, protože dnešní Etingové jsou paraziti, kteří nutně ke svému životu potřebují Umery a jejich přežití bez nich je nemožné.
Závěr je z toho jednoznačný, ať tak či onak, boj v současných podmínkách by znamenal zánik Etingů a to rozhodně stojí za zamyšlení.
06.11.2006 09:20 Mirun
Každé válečné tažení musí mít svého vůdce. Dělat vůdce Umerům je značně problematická věc, už jen proto, že jsou... prostě jiní, víceméně proletářsky založení. Takže pokud se mezi nimi najde někdo, kdo je schopen je v boji vést až do vítězného konce, kdy bude zase rovnost, je pro takového velitele lepší místo boje za rovnostářství připojit se k Etingům a spolu s nimi dále znásilňovat Umerské ženy. Proto nikdy Umerové nedají dohromady bojeschopné vojsko. Říká se tomu "odliv mozků". Něco jako v našem státě, kde budeme díky výborné státní politice brzy všichni jen námezdní síly ve skladech.
06.11.2006 11:13 Vagy
V tom případě chci být Mark v dnešní podobě. Resp Guru Mark - například Sergio Zyman.
06.11.2006 14:01 Lucy
A myslíš sklady nebezpečného zahraničního toxického odpadu nebo sklady vyhořelého paliva z atomových elektráren?

A co Ukrajinci a další zástupci k nám migrujících národů, které nacházíme na stáncích, ve výkopech a v dalších profesích? Myslíš, že nám potom aspoň podají ruku, nebo si do nás kopnou, tak jako potom asi všichni?
07.11.2006 12:33 poohDA
Tohleto do kolegy Miruna je postaveno na úplně chybném tomhletom, paradigmatu. Patrně čerpal z nějakých podvržených tamtěch, neboť je nad tamto jasnější, že tyhlety, zájmena, se dávají ZA jména, tj. namísto těhletěch těch, jmen. Nejprve byla tedy tahhleta, jména, a teprve potom, neboť nebylo to, písmo, a lidé si nemohli pojmenování hentých oných bazmeků zapamatovat, teprve potom byla vynalezena tahleta, no, zájmena a pak teprve to psaní. Ono to pak tu, komunikaci, mezi temihle a tamtěmi výrazně zjednodušilo a ne, že zkomplikovalo.
07.11.2006 18:09 Lucy
Nojo, jenomže to mezi tamtěmi a těmito vážně potřebovalo mnohem míň těchto, no prostě tohohle. No a navíc, zapamatování a široká tuhlencta, které udávají ten v tom, a určují tu mezi těmi, je přeci důležité :)
10.11.2006 10:23 Ebo
no.. čirou náhodou jsem se hrabal nedávno v jednom archívu, a tam to bylo popsáno trochu jinak.. 26 877 př.n.l nechtěl vyměnit za kůže svou sexy ženu, ale chtěl naopak kůži pro svou sexy ženu a za to jim dal svoji odpornou tchýni a to omylem, protože když chtěl ukázat na stádo domácího skotu, tak mu zrovna žena ( z vděku za získané kůže) zajela rukou do intimních partií ..no a on sebou škubl a bylo to.. :-)
14.12.2006 13:16 brano
No, musim uznat ze cesi su kulturne ovela dalej ako my. U nas sa namiesto "tohle" pouzivaju rozne vulgarne vyrazy. Za mojich skolskych cias by veta "Milos, podaj mi to pravitko, prosim ta" znela, "Ty chuj, podaj mi tu kokotinu, do pice"

Přidat komentář