Ona hledá jeho

Obyčejné věci nebývají moc zajímavé. Zejména proto, že obyčejnými věcmi se mohou zabývat i obyčejní lidé, a tudíž to, s čím se setkáváme běžně, bývá podrobně prozkoumáno. Ale je jedna věc, se kterou se setkáváme po celý život a která je i přes svou obyčejnost nejméně prozkoumanou částí známého vesmíru. Jsou to lidské vztahy.

Přidat komentář

Přehled komentářů

06.10.2007 18:03 Joker
Zvláštní, tohle už je asi popáté, co v poslední době vidím probírat téma seznamek a spol. nezávisle na sobě (alespoň tři z těch pěti případů jsou určitě nezávislé)

Před několika staletími sice neexistoval Internet a tak, ale už tehdy existovali dohazovači přece! I když v té době se při seznamování hledělo spíš na řekněme "ekonomicko-politické" zájmy. Dneska je to řekl bych podobné, akorát jiné technologie a jiné požadavky.

Druhá věc, jak vypadá minimálně v některých vrstvách lidí vzájemná komunikace. Třeba na takovém velkoměstském sídlišti dneska v době ICQ, Skype apod. myslím nebude až taková výjimka člověk, který zná někoho z Austrálie či Jižní Ameriky daleko líp, než lidi, se kterými bydlí v baráku. Takže prostý výskyt zhruba stejného množství mužů a žen v určitém prostoru nestačí.
Mimochodem, ten poměr mužů a žen taky není často tak vyrovnaný. Třeba většina lidí tráví, když odečtu spánek, většinu svého života v práci nebo ve škole. Přitom například já studoval ve skupině 21 kluků + 4 holky. A kámoš naopak 3 kluci + 27 holek.

A v čem by podle mě seznamky mohly mít výhodu, že pokud člověk někoho hledá, asi nejvíc potenciálních partnerů vyřadí kvůli tomu, že vlastně nikoho nehledají.
Takže teoreticky kdyby se všichni kdo někoho hledají sešli v nějaké seznamce a potom se nějak "přerozdělili", bylo by to docela efektivní. Ovšem teoreticky.
06.10.2007 18:47 Sekory
No úvaha zajímavá. Koukám, že poslední dobou je tu trošku změna stylu od prosté zábavy k něčemu... No k něčemu jinému. Těžko říct co je lepší. :) Už sem si skoro říkal, že na tuhle stránku přestanu lézt.. No tendle článek to na nějakou dobu zachrání.. :-)
07.10.2007 10:01 Michal
Lepší je samozřejmě prostá zábava. Mudrlantů na libovolné téma je všude dost, legrace k popukání ve stylu Mirun je ale bohužel málo už i na Mirunově blogu. Nicméně věřím v lepší zítřky. Až si Mirun na té seznamce někoho najde snad o tom zase něco veselého napíše. :)
07.10.2007 10:32 Mirun
Nebudu si nikoho hledat na seznamce, vzrušují mě pouze skleněné vázy a nikde jsem zatím žádnou neviděl inzerovat. Bohužel :(
08.10.2007 07:54 Dokonalá
sklenene vazy a ja! a ja! a ja!
Vzrusuju te?
08.10.2007 09:12 Mirun
ano! ano! ano! obzvlášť, když máš v ruce skleněnou vázu!
08.10.2007 08:42 Joker
Mimochodem, ad text inzerátu, co by tam tedy vlastně *mělo* být?
S firmou a výrobkem to je trochu jiná situace, co kdyby spíš tu firmu měl někdo koupit nebo do ní investovat? A rázem se ty informace začnou docela podobat.
Tj. například že jde o firmu s dlouhou tradicí, podnikající v Praze, zvyšující se podíl na trhu, dobré finanční výsledky atd.
08.10.2007 10:07 Lokki
No Mirune, musim se priznat, ze jsi me trosku zaskocil... a zcela uprimne, otevrene a na rovinu - chces videt cloveka, kterej si podal inzerat na seznamku? Tadaaa, tady me mas :) Asi jsem byl jeden z miliardy, kterej tam opravdu najde nekoho, s kym se da zit, nevim jak to a jaka nahoda, ale prece... diky nekolika zakladnim radkum se mi povedlo najit (teda spis ji se povedlo najit :D ) a stesti zas bylo na svete ;) Nezatracuj to az tolik... mozna ty seznamky opravdu k necemu jsou. Jenom k tomu ze driv taky nebyly... nezapomen, ze driv nebyla spousta jinych veci a nema cenu srovnavat minulost s soucasnou dobou, kdy moznosti jsou. Tak proc je nevyuzivat a chovat se, jako kdybysme zili v 19. stoleti?
09.10.2007 19:05 xChaos
Někteří lidé prostě mají problém oslovovat lidi ve svém okolí za účelem seznámení - to je všechno. A někteří se vlastně jinde než na autobusové zastávce ani s jinými lidmi moc nesetkávají...
11.10.2007 19:49 Sekory
A někteří jezdí autem. :-)
10.10.2007 15:44 Lucy
Jednou, z mladické nerozvážnosti v době plných patnácti jar, jsme si s kamarádkou daly inzerát v tenkrát čerstvě zrozené Annonci. I vylíhnulo se mi asi čtyřicet odpovědí, kamarádce asi také stejný počet a probraly jsme je se všema holkama ze třídy. Byl tam jeden dopis, který byl ozdobným písmem a zněl velmi, velmi dobře. Zaujal mou další kamarádku, která se s tímhle pokladem za dva roky vzala a žijí spolu dodnes. Výjimka? Náhoda? Možná... Ale pěkná náhoda.
11.10.2007 08:00 Ebo
jsem tu psal komentář a sežralo ho to.. Jsem psal, že nejlepší senzmka je zapnout si po 23h Blue Private, tam jsou s černochem a anglánem holky z Brna a provádějí tam soft porno.. Tam aspoň je vidět, co holka umí a že pak v posteli nebude jak prkno :-)
11.10.2007 10:57 Mirun
sežralo, skončil ve spamu :), některé výrazy jsou zapovězené :)

já myslím, že když budeš platit za radovánky jako producent porna, pak ti bezva zahraje i děvče, které je normálně jako prkno :), všechno je to jen o penězích!

(tedy, kromě Wendy, té peníze vyloženě nepomohly)
16.08.2008 19:38
nkrtlbqlkowyyyoeltrzdaeprlsesz

Přidat komentář