O2 TV na vlastní kůži

Přemýšlíte o O2 TV? Tak se pojďte podívat, copa nám telefonní operátor připravil a co za své peníze dostaneme. A jaké pastičky na nás číhají!

Přidat komentář

Přehled komentářů

23.10.2007 16:40 Nice
Divit se, co vše je u nás možné asi na místě už dávno není. Teď zbývá, se jen docela dobře bavit, a já se při čtení bavila. Omluvu autorovi za trošku mojí škodolibosti doprovází přání, ať jde ta delikátní nabídka taky někdy zrušit.
24.10.2007 07:42 daks
jo, kamarád měl ADSL a volání a při té příležitosti mu z O2 vnutili i TV a on to pochopil, že to bude mít jako službu navíc za stejný peníze a pak se velice divil, když mu po třech měsících zvedli poplatek (blahoslavení chudí duchem). Pak byly nějaký technický problémy s vadným settopboxem s čímž si celkem užil, detaily jednání s technikem O2 ani nebudu popisovat. Mě na O2 TV vadí, že bych měl navíc k TV a DVD ještě další dva přístroje - modem a settopbox v (předpokládám) pohotovostním režimu žeroucí el.proud a zdaleka nejvíc mě štve, že můžu nahrávat jen pořad na kterej se dívám, stejně jako kdybych přijímal pozemní digitální vysílání zase přes settobbox.
24.10.2007 07:57 Alena
Uvítala bych podrobný výčet všech důvodů, proč v době internetu vlastnit TV přijímač.
24.10.2007 09:34 Mirun
To je subjektivní. Pokud TV nepotřebuješ a tvé potřeby plně uspokojí internet, stejně by ti důvody uvedené třetí osobou nepřipadaly oprávněné :)

Co třeba knihy, v době internetu? :) Pořád si je kupuji.
24.10.2007 09:12 hobr
Ten STB se tedy chová jako satelit, pokud vím. V nemocnici to máme tak, že deset vybranejch kanálů ze satelitního přijímače je nějakým způsobem vytáhnuto do normálních rozvodů, aby si mohl každý naladit, co chce. Kdyby sis dal před to rozbočovač a použil STB až za ním, že by každá TV měla svůj, fungovalo by to?

Jinak je to ale docela zásadní informace, kterou vám samozřejmě nikdo neřekne... Ksindl...
24.10.2007 09:32 Mirun
!myslím! že to nejde, protože STB tahá data po drátě a dle mého názoru datový tok linky stačí jen na přenos dat jednoho kanálu. Takže jedině dvě ADSL linky a dva STB :). V některý případech (větší vzdálenost od ústředny) totiž O2 snižuje rychlost internetu na 2048, aby se to s TV na drát vlezlo.

Ale možná se mýlím, nevím.
24.10.2007 14:37 Petr
Je to tak. A lepší to nebude. Všechny způsoby digitálního příjmu (pozemní, kabelový, satelitní nebo ADSL) tím trpí. I když u DVB-S a DVB-T (nevím jak DVB-C) jde alespoň naráz přijímat všechny stanice v jednom multiplexu, pokud to dané zařízení umí využít, zatímco ta TV přes ADSL je prostě šíleně limitovaná tou šířkou pásma (=přenosovou rychlostí) a nikdy tam neprotlačí víc než jeden TV kanál v decentní kvalitě. Až přechod na řádově rychlejší (nejspíš optické) připojení to vyřeší...
24.10.2007 14:01 gr
V Britanii je satelitni Sky TV. Ma neplacene i placene kanaly. Jejich nabidka je opravdu siroka, napln zajimava. Je to proste vsechno naprosto super, dokud nezacne prset. Dest zpusobuje silnou interferenci signalu a misto filmu pak vidite v lepsim pripade barevne kosticky, v horsim pak hlasku "No satellite signal is being received." Tedy hodnoceni stejne jako O2 TV - napad vyborny, pouzitelnost silne kulha, vzhledem k tomu, ze v Britanii prsi vetsinu dni v roce.
24.10.2007 14:42 Petr
V Británii jsem nebyl, nic o jejich Sky TV nevím, ale u nás vysílají tři satelitní operátoři a co jsem tak za dva roky používání pochytil je, že dostatečně velká (>= 80 cm) parabola dostatečně přesně namířená na daný satelit stačí k bezchybnému příjmu po 364 dní v roce (nechávám si 1,25 dne rezervu na případné počasí zvané "padaly trakaře", což si lze prakticky představit např. jako prudkou sněhovou bouři nebo nějakou průtrž mračen s intenzivním krupobitím).

Nebo-li, satelit funguje, a pokud někomu konkrétnímu v Británii ne, tak by IMHO stačilo lépe namířit, případně přikoupit trošku větší satelitní parabolu...
27.10.2007 10:57 Martin
Jo,jo. Vzdycky mne fascinovalo, jake paraboly poskytuje SKY ke svym "prijmacum zdarma". Nevim zda je limitem cena, snadnost montaze, nebo je pravda to co tvrdi zli jazykove a rozmer je omezen max. velikosti zasilky prepravovane Britskou postou. Ja mam tady na severu cech parabolu 110 cm offset a signal mi nekostickuje ani za privaloveho deste. Ale holt neni nad 50 cm parabolu nainstalovanou domacim kutilem "od oka". :-))
31.10.2007 17:55 gr
Jo, myslim, ze presne to bude ten duvod. Koukal jsem na Sky vzdycky jen v hostelech/penzionech. Tam je problem v tom, ze ten, kdo to instaluje to pak uz nesleduje.
25.10.2007 07:51 Dokonalá
Hmmmmm....
26.10.2007 21:34 Ebo
.. zdá se, že pochopila všechny technické detaily a nestačí se divit :-)

Přidat komentář