Google a dynamické vs statické adresy

Dnes jsem neodolal trošku odbočit z obvyklého soudku nesmyslů, ale probíhající diskuze na téma Googlího schizofrenického postoje mi prostě nedají.

Přidat komentář

Přehled komentářů

26.09.2008 11:40 Joker
Podle mě ale problém není ve statických a dynamických adresách, ale prostě v tom šílenství s klíčovými slovy. Když Google řekne, že "jana-bohacova-naha-na-nejlevnejsi-ubytovne-ktera-nabizi-ubytovani-i-v-chorvatsku-9999999.htm" je špatně a že bude raději indexovat dynamické adresy, bude z toho: "index.php?article=jana-bohacova-naha-na-nejlevnejsi-ubytovne-ktera-nabizi-ubytovani-i-v-chorvatsku-9999999" anebo ještě lepší: "jana-bohacova-naha-na-nejlevnejsi-ubytovne-ktera-nabizi-ubytovani-i-v-chorvatsku.php?id=9999999" :-) No a když Google přestane brát tohle, objeví se zas něco jiného. Kdyby Google nějakým způsobem zpracovával obrázky z Google map, někteří si budou psát klíčová slova vápnem na střechu anebo je vyšlapávat do obilí :) Mimochodem kdo je "jana-bohacova"? :)
27.09.2008 08:27 Mirun
Bohužel máš pravdu. Jana Boháčová je dosud neobjevená hvězda a celebrita, zatím si jen pro sichr blokuju keywordy!
28.09.2008 08:13 Michal
SEO je jako náboženství - nikdo přesně neví jak to doopravdy funguje, ale spousta lidí si na tom postavila skvělej byznys. Jediný rozdíl mezi SEO a náboženstvím je, že o Googlu víme že určitě existuje ;-)
28.09.2008 21:49 Honza
Zeptam se autora na jednu vec: Pro jakýkoliv vyhledávač je daleko méně náročné zpracovat, indexovat a vyhledávat URL "index.php?id=999999", protože je rozdíl porovnávat a uchovávat odkazy na milion stránek tohoto typu, než milion URL "jana-bohacova-naha-na-nejlevnejsi-ubytovne-ktera-nabizi-ubytovani-i-v-chorvatsku-9999999.htm". Na tuhle kravinu si prisel jak ?? Logickym usudkem na zaklade skusenosti se ztredni kde jste se ucili porovnavani v pascalu ??.. V tomhle se autor bohuzel plete. Je uplne jedno jakou podobou url ma vyhledavac stejnak spracuje obe varianty. A v pripade ze mas zenam url dynamickych nebo statickych bude vnich vyhledavat stejne. kazdopadne tohle vsechno je uplne o necem jinem 1) V google existuji tymy lidi ktere maji na starosi hloubkove vyhledavani jakychkoliv informaci, to oni prisli s indexaci javascript kodu, flashe a buhvi ceho jeste. Pokud bude adresa stranky dynamicka umoznuje jim to rozsahlejsi vykradani informaci ke kterym by se bezne nedostali. Staci si pak v cyklu projit vsechny clanky od 1-9999999 (index.php?id=999933) a maji i to co nemaji mit.. 2) bod 1 potvrzuje i to ze google indexuje obsahy formularu a sam vyuziva formularu pro vyhledavni jeste dalsiho mnozstvi informaci 3) tvrzeni od google ze staticke odkazy horsi je velmi zvlastni vzdyt prave google prisel rozdilnym hodnocenim odkazu a principem jak urcit ze dany odkaz ma jeste vetsi kvalitu.. obecne bych vsem doporucoval precist clanky a veci ktere realizovali autori google pred 10 lety. je to velmi zajimave a poucne hlavne v tom jak vubec google funguje
29.09.2008 05:52 Mirun
Milý Jeníku, na problém s porovnáváním v Pascalu to vypadá spíše u tebe, neboť porovnání (tedy symbol rovnítko) ač v Pascalu vypadá jako atomická funkce, atomickou funkcí není, neboť je odvislá od délky operandů a je nutno buď projít všechny znaky řetězce až do místa kde se liší (pak je ukládání náročné na prostor), nebo projít úplně všechny v případě výpočtu hashovacího klíče (pak je náročné na čas).
Tvé další body nedokazují nic o Google, zato o Tobě se dá vyčíst že jsi trošku paranoidní. Slovo "vyhledávač" znamená, že se jedná o někoho, kdo se snaží vyhledávat informace. Logickou snahou autora vyhledávače bude vyhledávat v co největším množství zdrojů. Procházení formulářů je logický krok, protože mnoho webů má takto udělanou navigaci.
Nevím k čemu by byl vyhledávač, který hledá jen na pískovišti u Vás před panelákem. Myslím že kdo nechce mít indexované informace Googlem, dokáže tomu zabránit mnoha k tomu určenými způsoby.

Přidat komentář