Občan a pacient Havel

Se slušným úžasem jsem včera pozoroval několikaminutovou reprotáž v hlavních zprávách na ČT1. Ještě užasleji upoutávku na speciální zpravodajský blok o hodinu později. Téma? Zdravotní stav nějakého Havla Václava.

Přidat komentář

Přehled komentářů

15.01.2009 14:27 Mirun
Mishaku, ber to takhle: kvůli občanovi se sešel tým lékařů a tým novinářů. Když jsi byl nemocen ty, tak nepřišel ani doktor, ani novináři. Ale když vezmeš tebe + občana a nadstandardní zájem + obvyklý nezájem, a vydělíš to dvěma, v průměru jste oba dostali standardní péči a zájem médií. A z toho vyplývá, že jsme si všichni rovni a všichni dostáváme stejně.
10.07.2011 16:57 nNoZTvLTBWOTqKbcCh
You’re on top of the game. Thanks for shairng.
11.07.2011 08:39 zEjdrRvjSLgDj
tHDrMX vkmvnfevxqru
13.07.2011 09:15 ItLUBdnbaYtHtIGhhp
WXFcJU mrzntxolgezi
15.01.2009 16:42 hobr
"... zaslouží si skutečně takovou pozornost? Je občan VH opravdu tak důležitý, zajímavý a hodný nadstandardní péče?" Ano, je důležitý, minimálně pro své zviditelnění, každá nemocnice by chtěla takového pacienta. Proto taky dává najevo, že se stará. Protože tam příště přijde i jiná známá osobnost, a ještě jiná, atd... A pak se stane, že známá osobnost věnuje nemocnici za záchranu zdraví/života nemalý dar. Jsme v tržní ekonomice a pro nemocnici je prostě takovýhle pacient velká reklama téměř zdarma a nějaký dar se vždycky hodí ;)
16.01.2009 08:30 Lo0m
Mno, věc se má takhle: zkus si vyměnit Havla za Masaryka (T.G.) a ono Ti to třeba dojde. Není problém v tom, že prezident (byť bývalý) má nadstandartní péči, ale v tom jak jsme se naučili vnímat prezidenta. Už to není někdo, na koho se můžou české maminky obracet v modlitbách, už je to někdo, z koho si +/- všichni občas dělaj prdel. To ale vůbec neznamená, že by se zásluhy prezidenta a jeho vliv na společnost nějak výrazně míjely účinkem. Myslím si, že zrovna Havel udělal pro republiku docela dost (neříkám, že byl/je bez chyby) a republika by mu to mohla vrátit třeba takhle (ono prezidentování a stres na zdraví taky nepřidá). Jestli mu to zaplatím já ze svojí kapsy dílčí částkou méně než 1Kč? Fajn, ať. Platim stovky věcí, se kterýma nesouhlasim a který nemají žádnej pozitivní dopad (z mého subjektivního pohledu). Takže přispět korunou na léčbu člověka, kterýho si docela vážim rozhodně nevidim jako problem. Problem možná vidim v tom, že zase nějakýmu Čechovi to stojí za stěžování...
16.01.2009 09:25 Mishak
To je ten rozdílný pohled na svět. Svým způsobem mě nezajímá Havel ani Masaryk. Oba měli placenou funkci u níž předpokládám stejně jako třeba u instalatéra, že ji bude dělat dobře. Nebudu ho chválit za to, že mi spravil záchod, za toho platím, od toho tam je. Ani mu nebudu platit nadstandard v nemocnici. :) O historickém významu našich některých prezidentů bych se nepouštěl do polemiky. Masaryk, Havel, s nimi či bez nich - žádný rozdíl. Vždycky to nějak dopadne, ať by tam byl kdokoliv. P.S. Díky Mirune, po tvém vysvětlení je to pro mě mnohem stravitelnější. :))
16.01.2009 10:11 Lo0m
No tak pokud se koukáš na svět stylem, že 12,50Kč je to samé jako "Děkuji.", pak OK
10.07.2011 17:59 zaRLrLfoOcc
AFAICT you've covered all the bases with this aneswr!
18.01.2009 11:43 Dero
Ten nějaký Václav Havel utvářel podobu tvého života po celou jednu dekádu. A domnívám se, že si úřad prezidenta pleteš s řemeslem instalatéra. Instalatér je totiž povinnen odvádět svoji práci dobře, protože je za to placen. Pokud by stejnou pohnutkou byl veden prezident, tak nepřežije ani pětinu svého volebního období. Neschopnost přiznat si zasloužené zásluhy druhého jsou známkou hluboce zažraného komplexu méněcennosti. Pozor, autore, abys s tou diagnózou neskončil. Osobně tedy doufám, že to u tebe je spíš jen projev zastydlé puberty a nabubřelého ega. :o)
19.01.2009 09:53 Mishak
Můžeš mi nějak doložit jak zhruba VH utvářel po desetiletí podobu mého života? Nebo kdo hodnotí "zasloužené zásluhy" a jak to definovat? Řada lidí má můj respekt, obdiv či zbožňování nikdo, to je pro slabomyslné vyznavače telebrit. Jaký je rozdíl mezi instalatérem a prezidentem? Snad jen ten, že instalatér může klidně dělat prezidenta, ale prezident težko už instalatéra. S tou diagnostikou... vyšetření na dálku se většinou netrefí. :)
11.02.2009 06:29 Dublin
Přesně tak, podporuju Tvůj názor. Já osobně vnímám Havla dost kontroverzně. Zpočátku byl snad humanista a nějaký idol, ale postupně se velmi rychle stal slouhou nových pánů. Ale o to asi zas tak nejde. Je to normální občan, stonal tam z nemocenské a po nás ostatních neštěkne ani pes. Dostane se nám bídné péče, ovšem až zaplatíme doktorům jejich třicet stříbrných. Podobných výhod se dostalo také Dostálovi a Luxovi. Nevím, mně přijde zbožšťování prezidentů a politických akrobatů dost nebezpečné, takovým lidem se pak dostává nesmyslného uznání za jejich "zásluhy" i když se dostali ke korytu často díky podvodnému politickému handrkování. Doufám, že se Ti vtipálci budou také klanět a uctívat Klause, kterému pomohlo ke zvolení to, že se pár socanů nechalo uplatit. A ještě víc jsem zvědat na ponížené klanění se před expolitiky Topolánkem, Raroubkem a Rathem, to už bude opravdu hnus....

Přidat komentář