Champagno pro otrlé

Byl jsem poměrně zvláštní kuřák. Nepotřeboval jsem cigaretu po ránu a většinou ani celý den. Ale večer jsem klidně sjel krabičku. Tak jako tak mě to nedávno začalo srát. Nijak jsem si nenalhával, že každý má nějakou drogu, ani, že je to požitek. Bylo mi jasné, že jde o slušnou závislost se vzestupnou tendencí. Ale jak z toho?

Přidat komentář

Přehled komentářů

08.10.2009 09:23 Joker
Tak bezva, jestli zas jeden kuřák přejde mezi nekuřáky :)

Mimochodem, na chlast podobné prášky jsou- antabus :) (jestli si dobře vzpomínám na biologii z gymplu, antabus blokuje rozklad acetaldehydu, takže místo alkohol - acetaldehyd - něco dalšího to jde alkohol - acetaldehyd - brutální opice :) )
08.10.2009 10:35 Mirun
Týýjo. Jestli to funguje na tebe, tak to asi opravdu funguje! Hlavně abys nevystřídal kouření požíráním prášků :) , víš že zvyku se nedá zbavit jinak, než ho nahradit jiným :)
11.10.2009 19:57 Mishak
No fakt jo. Sám jsem překvapenej.
Chceš tím říct, že ta hrst prášků co každý ráno polknu je taky závislost? :) )
09.10.2009 16:22 DUMB
Mishaku, tak to gratuluju a držím palce, aby Ti to vydrželo.
05.11.2011 10:14 eipDUHNneuanf
CN2Shp xbazvkyetfah
13.10.2009 14:16 Dublin
Tak to je dost trapná reklama :o) Pořádný článek se tu neobjevil měsíce...
20.10.2009 12:26 Mishak
Reklama to asi úplně nebude, protože za to nic nemám. :) Ale co dělat když to funguje... neudržel jsem se.
S tím pořádným článkem souhlasím, už jsme staří a nesoutěživí... je načase, aby jste sem začali psát vy.
20.10.2009 20:40 Dublin
Tak o to je to smutnější :o) Nicméně držím palce, ať Ti to vydrží! Nezvrhlo se to v práškování?
Sory za kritiku článků, ale to jsem se zas neudržel já, nezlob se na mě, ale za poslední slušný článek považuju "Co o muži prozradí barva jeho spodního prádla? " a ten má pěkně vousatý datum: 01. 06. 2008. No, když to tak projíždím, ještě tam vykukuje taková skromná malá česká Milešovka jménem "Vytřiprdel šetřivý", ale zbytek je už bohužel šedivý podprůměr. Proč už nevypotíte něco jako o tom ovrklokingu vysavače, to byl naprostý kult. Staroba a nesoutěživost jsou těžko omluvou, závan těchto dvou vlastností je naopak to co mě sem láká...
10.07.2011 16:57 hKGwHQBd
Super inofartmive writing; keep it up.
07.11.2011 06:02 znaKmVSjOduUyS
Surprisingly well-written and informative for a free online aritcle.
29.10.2009 05:16 Jirka
Zdar Mishaku!
Procházím přesně stejným obdobím jako ty, zajímavé, co? U mě to nicméně fungovalo jinak, místo zoufalé ospalosti jsem trpěl zoufalou nespavostí. Usínal jsem kolem jedné ranní a ve čtyři jsem byl vzhůru čilý a svěží.
Jestli nám to vydrží, tak to zapijem. To mi za půl cesty do Vídně stojí. ;-)
02.11.2009 21:39 Mishak
No tak sláva Jiří. To víš, že tě rád uvidím! Dva abstinující kuřáci, panečku. A jedeš na prášcích nebo jsi to zvládl bez ničeho? Těším se až zdrbnem. Třeba se přidaj i ostatní, strhnou masku mamin a fotrů a budou se bavit jako lidi. :) ) ) Nejen rodinou živ je člověk... Asi si udělám výlet na sever...
07.11.2011 00:20 KRURfvFl
This piece was a lifejacket that saved me from drownnig.
21.01.2010 13:23
Upozornenie ŠÚKL
Champix – najnovšie informácie

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) oznamuje, že Európska lieková agentúra (EMEA) vydala upozornenie pre lekárov a pacientov ohľadne hlásených prípadov samovražedných myšlienok a samovražedných pokusov u pacientov, ktorí užívali liek Champix (vareniklin) . Anglický text tlačovej správy a dokument „Otázky a odpovede“ je uverejnený na stránke: www. emea. europa. eu

Champix je liek registrovaný európskou centralizovanou procedúrou a je určený na odvykaciu liečbu závislosti na nikotíne. U pacientov užívajúcich Champix boli pozorované myšlienky na samovraždu a samovražedné pokusy. Je veľmi ťažko rozlíšiť, či dôvodom týchto prejavov bolo užívanie lieku Champix alebo samotné ukončenie fajčenia. Ukončenie fajčenia môže u ľudí vyvolať depresiu, hlavne u tých, ktorí mali v minulosti psychické problémy. Depresia je často spojená s myšlienkami na samovraždu.

Lekári si majú byť vedomí, že u pacientov, ktorí sa pokúšajú skončiť s fajčením, sa môžu objaviť príznaky depresie. Svojich pacientov majú upozorniť na túto možnosť.

Pacienti, ktorí užívajú Champix majú ukončiť liečbu a kontaktovať svojho lekára, ak sa u nich objavia myšlienky na samovraždu.

Do odborných informácií pre zdravotníckych pracovníkov (tzv. Súhrn charakteristických vlastností) bude do časti 4. 4. Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní pridaný nasledovný text:

Depresívna nálada môže byť príznakom vynechania nikotínu. Depresia, vrátane myšlienok na samovraždu a samovražedný pokus boli hlásené u pacientov, ktorí sa pokúšali ukončiť fajčenie. Tieto príznaky boli tiež hlásené u pacientov, ktorí sa pokúšali skončiť s fajčením pomocou Champixu. Lekári si majú byť vedomí možnej naliehavosti signifikantnej depresívnej symptomatológie u pacientov, ktorí sa pokúšajú skončiť s fajčením a pacientov majú vhodne poučiť.

:-)

A je to tu - ten fén do vany...

Přidat komentář