Svatý Václav?

Přiznám se že opovrhuji prezidentem České republiky. Záměrně neříkám naším prezidentem, protože třeba můj prezident to rozhodně není, když si svého prezidenta nemohu ani sám zvolit...

Přidat komentář

Přehled komentářů

12.10.2009 15:47 hz
Ufff... Zda se, priteli, ze nemas poneti, co se skutecne deje. Patrne visis na spatnych zdrojich informaci. Podivej se na film Zeitgeist.

Jsme u zrodu neceho zcela jineho, nez to, co povazujes za svetlou budoucnost. Pred nama je doba temna, Klaus to vi. Uz vubec neni pravdou, ze Klaus bojuje proti 400 milionum lidi. Nikdo se jich totiz neptal, udelali urednicky puc. Vlastne ano: v Irsku se zeptali. A ptali by se i priste, kdyby se nastesti nepovedlo zfalsovat referendum.

Jinak slusny blog...
20.10.2009 12:39 Mishak
Aha. Já visím na špatných zdrojích informací a vy na dobrém? Kdo to posoudí?

Jednak netvrdím, že půjde o světlou budoucnost, ale ani o žádnou tragédii. Než nějaký nacionální stát či císařství pod Klausem, raději tu druhou variantu.

Nakonec se tu vlastně nebavíme ani o Evropě, ale o faktu, že jedna figura, jejíž hlavní funkcí je (i dle ústavy) dobře oblečen vítat zahraniční figury a podepisovat, co mu skutečná vláda předloží, začne zničehonic vydírat všechny okolo.

Ale na vině jsme my všichni, protože se z nás stali takoví ubožáci, že do politiky nedokážeme dostat lidi, kteří skutečně za něco stojí, natož se zamyslet nad faktem, zda je stávající systém pár zakrnělých velkých stran skutečně jediným řešením.
28.06.2011 10:40 Johnnik
No, to, že většina má nějaký názor, ještě neznamená, že je správný. Většina zvolila komunisty, většina zvolila fašisty...

Je otázka, kdo koho vydírá. Je nějaký stav A (před Lisabonem) , my řeknem, že nechceme stav B (Lisabon) - na to máme právo. Jestli opravdu platí princip jednomyslnosti, tak prostě máme právo říct ne.

Přesto nás EU dotlačí, abychom stav B přijali. Není něco špatně?

A že je EU demokratická? Pamatujete na Haidera? Teď je jedno, jaký byl - podstatné je to, že v Rakousku vyhrál volby (chce někdo tvrdit, že byly zmanipulované?) a měl být premiér. A pamatujete ještě, jak vyváděla EU? Jak zavedli diplomatický bojkot Rakouska? Jak už chystali i ekonomické sankce?

Bylo to před tím, než jsme do EU vstoupili.

Je zajímavé, že EU nevadí kryptokomunisti a skuteční komunisti - ti klidně mohou být premiérama, prezidentama. Ale pravicoví politici jí vadí. Proč?

Bavíme se o tom, že jsme pod mediální masáží, která zakrývá pravou podstatu. Tento svět stojí na lžích - ať už se jedná o ekology (emise CO a auta) , klimatology (oteplování) anebo o EU.

No a Klaus jen poukazuje na některé (a to ještě málo) z nich.

V EU jde jen a pouze o ekonomické zájmy Německa, Francie. Nepotřebovaly mít vedle sebe země (Višegrád) , které byly levnější jen proto, že neměly zavedeny nesmyslné technické normy a ochranu zaměstnanců. To už si nepmatujete ty křiky ohledně "sociálního" dumpingu? Že se u nás vyrábělo levněji právě proto, že se nemuselo platit EU? Jak se sem stěhovaly firmy ze západu? A dnes? Jsme v EU = zdražily jsme práci/odvody na úroveň EU = firmy se stěhují na východ.
19.10.2009 08:24 A.K.
No, souhlas s výše uvedeným komentářem. Jako triumfální považuji argument současně mladá EU :) Druhá věc je, že dát za příklad Masaryka si může dovolit jen ten, kdo ví, že tak ideální to jeho prezidentování nebylo ;)
28.10.2009 06:42 max
Souhlas s 1. komentářem.
05.11.2011 13:53 jVtWeLUC
Heck yeah bay-bee keep them cnomig!
02.06.2011 14:48 Avargus
Také souhlas s 1. komentářem... není k tomu vůbec co dodat :p
10.07.2011 00:03 BtSxYxLRqukOux
Wham bam thank you, ma’am, my questions are ansewerd!
28.06.2011 10:29 Johnnik
Většina těch právních paskvilů je proto, že musíme do naší právní kultury implantovat něco naprosto cizího, na co nejsme zvyklí a co je naší kultuře a historii cizí - evropská nařízení a směrnice. Proto vznikají paskvily - protože se vymýšlejí nové pojmy, nové definice

Přidat komentář