Proč se nesmí... mluvit vulgárně?

Tuhle jsem někde četl, že obě naše komerční televize dostaly docela velkou pokutu za to, že se v denní době v jejich záznamech z reality show vyskytují vulgární slova. A protože jsme dlouho nic nepitvali, podívejme se pod kapotu. Příspěvek obsahuje vulgarismy.

Přidat komentář

Přehled komentářů

17.10.2006 17:09 theodor
Nedavno jsem na podobne tema vedl diskuzi s kolegou ze skladu a dosli jsme zhruba k tomuto: je to ochrana pred naduzivani techto slov, ktere by jinak ztratily svuj smysl a staly se kanibaly svych puvodnich identit. Navic jejich perzekuovani jim dodava stavu a prichut tajemna, stejne tak jsou uderna jen kdyz se pouzivaji v male mire. Porovnejte napr. vypraveni cloveka, ktery za kazdou vetou pouziva slovo 'pyco' a vypraveni cloveka ktery mluvi spisovnou cestinou. V momente kdy bude ten prvni z nich chtit zduraznit, ze jeho kolegyne z prace je 'pica nejvetsi', ztrati toto oznaceni svou duraznost, coz se v druhem pripade nestane.
20.02.2018 09:17 Zdeněk
Co na tom nechápete? Když potkáte přítele, tak jej pozdravíte místo toho abyste mu dali pěstí. Na úder pěstí je případný nepřítel, který vám chce ublížit. Jsou prostě situace kdy je vhodné a rozumné se chovat určitým způsobem.

Přidat komentář