Novodobá žebrota

Všechno okolo nás se vyvíjí, mění, přizpůsobuje. A zároveň s tím se měníme i my. Evoluce. Některé věci, které jsme byli zvyklí poznat na první pohled se pomalu posunují někam, kde se tváří jako něco úplně jiného.

Reagujete na:
26.11.2015 02:12 929bkY5aL
I'm sure that for every person who doesn't "get it", there are three orhtes who do. Those who don't just happen to be more vocal about it. These rather pointless (IMHO) ramblings/discussions are far too similar to the classic kdegnome flames. It seems we have three major DE's now: KDE4, gnome and KDE3 ;DAs for my personal opinion on KDE4... I compile from svn at least once a week to have a look at the progress being made. There are still a lot of issues to solve, and it's still not usable as full-time DE for me, but the 3. 5. x series more than fullfills my needs for now. I've got full confidence in everyone working on KDE4, and I wish those who post their rants on the planet would consider trusting the community as much as I do. Ah well, you can't make everyone happy at once I guess. .
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.