Jak vznikla podstatná jména

Přes víkend si dáme něco vzdělávacího, zejména proto, že jsme na půdě vzdělávacího magazínu a bylo by škoda, kdybyste, vy tupci, skončili... jak tak říká kolega Kerry, ...jako vojáci v Iráku.

Reagujete na:
06.11.2006 08:50 Vagy
Mirun tentokrát hodně přitáhl sebezáchovné pudy Umerů za vlasy a přizpůsobil je pokřivené logice svého příběhu, podobně jako to udělal jindy skvělý režisér Eli Roth ve svém filmu Cabin Fever, kde se podobně nelogicky a nebojím se použít to slovo, debilně, chovají hlavní hrdinové příběhu. Trest za jejich debilní chování je pak logicky jasný. Smrt.
Umerové by totiž podle běžné lidské logiky, která začala fungovat tuším 5. května 26 877 př.n.l., museli dávno Etingy vybít, respektive vyvolat boj, v rámci kterého by došlo neomylně a neodvratně k vyhlazení jednoho z obou kmenů. Je otázkou, kdy by Umerové tento boj začali. Pokud by se delší dobu nechali ohlupovat Etingy a boj zahájili až později, pravděpodobně by jej prohráli, protože by v té bodě už byli značně oslabení vinou nevýhodných výměnných obchodů. Pokud by ovšem zaútočili například po druhé nápadně výhodné směně pro Etingy, byl by boj vyrovnaný a vsadil bych na Umery, protože jejich boj by byl spravedlivý a jak známo v paralelách současného světa ve válkách vítězí vždy ti spravedliví (viz. např. Near east). Je ale zajímavé, že zatímco v pravěku by se vůbec nic nestalo, kdyby Umerové vyhráli nebo naopak prohráli, život by šel prostě dál, vítězný kmen by znásilnil a přisvojil si ženy kmene poraženého, vzal by si jeho zásoby, jeho levhartí kůže, medvědí kůže a ostatní kůže a to včetně želvích krunýřů, kamení a teritoria a začal by sousedit s dalším podobně úspěšným kmenem. V současném, světě by to takto nefungovalo. Pokud by totiž v současném světě vyhráli Umerové, rázem by totiž došlo k cenové a zbožové revoluci. Zbytečné zboží by zcela zmizelo, protože by Umbrové přestali poptávat zboží, které nepotřebují, ceny ostatního zboží by padly dramaticky dolů, protože by byly očištěny o obrovské náklady na parazitické Etingy. Dlužno podotknout, že náklady na Etingy činí v ceně zboží až 80%!
Pokud by však vyhráli Etingové, byl to zároveň jejich konec, protože dnešní Etingové jsou paraziti, kteří nutně ke svému životu potřebují Umery a jejich přežití bez nich je nemožné.
Závěr je z toho jednoznačný, ať tak či onak, boj v současných podmínkách by znamenal zánik Etingů a to rozhodně stojí za zamyšlení.
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.