Kauzalita

Motýl v sudu s vodou s sebou bezmocně házel. Byl to smutný pohled. Podařilo se mu přežít zimu a když konečně teplota stoupla, vydal se na svou první jarní pouť. Mohl s rozkoší ponořit sosáček do rozvírajícího se květu, nebo mohl milostným tancem svádět motýlí samičku.

Reagujete na:
09.03.2007 14:03 Nice
Vrahu!!!

Můj reálný zážitek ze středy.
Sedím si tak v laboratoři, předemnou poblikávají světla mikroskopu a okolo nikde nikdo. Přesto se cítím nesvá, jakoby mě někdo pozoroval.
Párkrát se nevědomky ošiju a zas je tu ten pocit.
Nehloupni, říkám si, nikdo tady není. A to co tu je, je už stejně dávno mrtvé...

Podivný škrábavý zvuk zazní místností, ještě chvíli si namlouvám že to nic, že jen má přebujelá fantazie pracuje, ale další zaškrabání.. a už vyskakuju z židle a obracím vše, co je na dosah s cílem zjistit původ toho zvuku.
Na stole se mezi laboratorním sklem povalují sklapely, různá napichovátka, štětce, špendlíky zvláštních rozměrů a mezi tím vším nehybná tělíčka hmyzu z pod kterých vyčuhují papírové štítky s jejich iniciálami.

Vše je jak má být, klidné, nehybné, mrtvé...ale přece!!
Na podložce, v řadě vyrovnaní jako vojáci, navždy lenoší na dlouhém úzkém špendlíku kovaříci s napjatě nataženými tykadly. Vypadá to, že poslouchají, spolu se mnou. Je ticho. Koutkem oka zahlédnu pohyb. Pozorně prohlížím mé dávno mrtvé hmyzí kamarády. Jak mistrně se jejich součástí stal podivný kus kovu, přesně v pravé krovce.

Vtom jeden pohne hlavou. Vytočí ji na mě a složeným očkem žalostně volá o pomoc. Je přilepený bříškem ke jmenovce. Kope nohama, škrabká drápky, snaží se utéct. Jako jeho kamarádi. Až nynní si uvědomuji že některé štítky jsou prázdné, jen proužek lepidla uprostřed a v něm, končetina, zbytky tělíček... zmítá mnou odpor, kdo mohl něco takového udělat, napichovat živé brouky?

Natahuju se pro smrtičku, pár kapek na hlavičku a...už je zas dobře...a ticho.
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.