Pozdrav z bordelu...

Jak jste možná pochopili z mých některých předchozích příspěvků, jedním z mých statisíce koníčků je fotografování. To je taková ta populární činnost, kdy za pomoci světla zmrazíte na řadu let nějaký děj, který si potom možná v budoucnu prohlížíte a který za ideálních podmínek vzbuzuje jisté emoce.

Reagujete na:
09.10.2015 02:12 weGqMWvs8b
panove, mam takovy dotaz. delam si toovaku osnovu pro svuj pribeh o snicim bohu. narazil jsem na zajimavou otazku, ktera vyvolava dalsi otazky. podle Bible je docela dobre mozne, ze Jezis je jen snova postava, kterou si vysnil buh jako sam sebe. je to v podstate podobna postava, jakou jsme my v nasem vlastnim snu. Zbytek postav ve snu jsou jen takove kulisy. podobne jsme na tom my a cely nas svet je v podstate bozi sen. existuji nejake vedecke nebo krestanske argumenty, proc to tak byt nemuze? No a pomoci teto uvahy se dostavam k dalsim otazkam. Nabozenstvi vycitame, ze na rozdil od vedy klade pred nase uvahy nadbytecne veci, kterym musime verit. Existence boha je postulovana bez nevyvratiteknych duvodu. Veda ale prece postuluje, casto shodne s nabozenstvim, urcite veci, ktere se taky nedokazuji. jen tak nadhodim: 1) svet ktery vnimame kolem sebe je skutecny2) nase smysly nam umoznuji tento skutecny svet vnimat3) lidsky rozum je nastroj, kterym ma urcitou spojitost s realitou4) ocammova britva: nejjednodussi teorie je ta spravna5) vedecka metoda: hypoteza, overeni, teorie je jedina spravna nebo nejlepsiMozna existuji i nejake specialni predpoklady i pro jednotlive vedecke obory. Ekonomie: clovek je racionalne jednajici tak, aby maximalizoval svuj uzitek. atd. Jaky je ale potom principialni rozdil mezi vedou, ktera je zalozena na urcitych, casto nevyslovenych predpokladech a nabozenstvim, ktere tyto veci postuluje otevrene?
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.