Od ptačí chřipky pomůže Tamiflu!

Dle informací na idnes zemřelo v Japonsku na následky depresí vyvolaných lékem Tamiflu proti ptačí chřipce patrně 54 lidí. Veselé je, že na celém světě zemřelo na vlastní ptačí chřipku pouze 159 lidí. To mi připomíná... víte že nejvíce lidí v dějinách bylo pozabíjeno, upáleno, umučeno a zmrzačeno ve jménu boje za lásku k bližnímu svému a lepší svět?

Reagujete na:
23.03.2007 07:28 Bzum
Celkem 80 myší bylo infikováno virem ptačí chřipky H5N1, 20 z nich dostalo placebo, 30ti myším byl podán oseltamivir ve třech různých dávkách po dobu pěti dnů a 30 zbývajících myší dostávalo lék ve třech různých dávkách po dobu osmi dnů. Nepřežila žádná myš z těch, které dostaly pouze placebo. Myši, kterým byl podáván lék osm dní, dopadly nejlépe. Přežilo osm myší z deseti, které dostávaly nejvyšší dávku oseltamiviru (Tamiflu)U všech antivirotik, tedy i u přípravku Tamiflu, existuje určitý potenciál pro vznik rezistence. Tamiflu je v současnosti nejvíce používáno v Japonsku, kde v chřipkové sezóně 2004/2005 onemocnělo na 16 miliónů lidí. Roche odhaduje, že přípravkem Tamiflu bylo léčeno 6 milionů pacientů. Míra rezistence v tomto období byla 0,4 %, což odpovídá datům z klinických studií. Společnost Roche ve spolupráci s externími experty a za využití vlastního monitorovacího systému NISN (Neuraminidase Inhibitor Susceptibility Network) neustále monitoruje současný stav, aby byl případný vznik rezistence včas zachycen.

takze ucinny bude i kdyz proti nemu muze vznikat castecna rezistence... a zaroven tech 50 japoncu je z asi 6ti milionu lecenych...
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.