Dotyk větru

Při hledání sama sebe často zabloudím na podivná místa. V sobotu jsem si nenechal ujít den otevřených věží. Hnutí Duha ve spolupráci s provozovateli nabídlo lidem možnost nakouknout do útrob obřích mávátek, které sporadicky zkrášlují naši krajinu.

Reagujete na:
20.06.2007 14:24 Huhla
Mě by opravdu zajímala analýza ze všech hledisek. 105 metrů. Bude to velká těžká kráva, na jejíž výrobu se spotřebovala spousta koksu (ocel?). Pokud by elektřina nebyla dotovaná, asi by se to nezaplatilo do 10 let, jestli jsem to dobře pochopil.
A ještě jsem slyšel, že protože je vítr nestálá veličina, musí zálohovat provoz těchto elektráren elektrárny hnědouhelné, jedoucí na tzv. horkou zálohu (topí se, připraveno poměrně rychle naběhnout). Navíc je údajně problém s sfázováním...
Takže bych raději místo tohoto postavil ještě jeden temelín, nějakou hezkou přečerpávačku na vodu a modlil se, aby se pohlo něco třeba s termojadernou fúzí. Mimochodem, byl jste někdy třeba kolem Drážďan? Tohle propagují ti samí lidé, kterým vadí BTS mobilních operátorů.
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.