Dotyk větru

Při hledání sama sebe často zabloudím na podivná místa. V sobotu jsem si nenechal ujít den otevřených věží. Hnutí Duha ve spolupráci s provozovateli nabídlo lidem možnost nakouknout do útrob obřích mávátek, které sporadicky zkrášlují naši krajinu.

Reagujete na:
21.06.2007 11:17 Mishak
Hmotnost je v jednom odkazu - 335 tun. Samozřejmě sa na výrobu spotřebuje spousta oceli a koksu či plynu. Stejně tak na výrobu miliard televizí, DVD přehrávačů, počítačů, aut, grilovacích jehlic a podobných věcí, které ovšem na rozdíl od eletráren energii pouze spotřebovávají a jejich užitek je přinejmenším sporný, nemyslíte?
Myslím, že si nikdo nedovolí tvrdit, že vítr je konstantní veličina a proto jsou tyto elektrárny zálohovány. To ještě ale neznamená, že se nemají stavět vůbec. Atom je výborná věc, ale zkuste u nás někde postavit další jadernou elektrárnu, aniž by vás místní v oné lokalitě uškrtili za místní Sokolovnou. A termojaderná fúze? Myslím, že se u nás téměř nemluví zejména o nejjednodušší variantě - šetření energiemi. V závěru jsem se trochu ztratil v tom, co myslíte těmi Drážďany. Já tam byl naposledy za socialismu. A trochu nechápu jak to souvisí s BTSkami. Ty jsou samozřejmě slušné svinstvo. Větrné elektrárny produkují při výrobě jisté indukce, ale pokud znáte termín radiový smog, víte, že jeho koncentrace je v současnosti enormní a následky zatím neznámé či zamlčované (onkologická onemocnění, poškození mozkových funkcí,...).
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.