Dotyk větru

Při hledání sama sebe často zabloudím na podivná místa. V sobotu jsem si nenechal ujít den otevřených věží. Hnutí Duha ve spolupráci s provozovateli nabídlo lidem možnost nakouknout do útrob obřích mávátek, které sporadicky zkrášlují naši krajinu.

Reagujete na:
18.07.2007 07:45 Adam
Větrníky jsou zhůvěřilost. Význam možná mají snad jen v horských oblastech,k sezónnímu vykrytí potřeb chatařů, hotélierů apod, ale i tam beru toto s velkou rezervou. Hlavní a zásadní problém je ten, že ve zdejších šířkách prostě nefouká tak jak má.
Další úskalí vidím v tom, že při masívnějším využívaní tohoto zdroje energie budou zapotřebí další energetické zdroje (tedy i ono hnědé uhlí) k výkrytí nestability v dodávkách proudu. Ono stačí se podívat na Německo loňského roku, kdy si během zimy sedla nad Střední Evropu výše ... a bylo po větrnících a elektrická soustava byla ve značně nestabilním stavu. Jinými slovy větrníky spíše nutí k výstavbě dalších konvenčních elektráren.
Hnutí duha, zrovna nehýří nadšením pro jadernou energetiku, která hnědé uhlí jaxi nepotřebuje, tudíž nevím, co si mám o podobných týpcích, kteří fofrníky prosazují myslet.
V neposledním řadě ony obludy hyzdí jinak krásnou krajinu, dále šum lopatek u některých typů předně dezorientuje ptactvo, ruší TV, rádiový či mobilní příjem, přenos.
Ono se o tom nemluví, ale i k roztočení oněch vrtulí je zapotřebí elektrický proud a to v nemalém množství.
Navíc ony povinné výkupy, nevím. Někdo si prostě otevírá zlatý důl. A zaplatíme ho opět všichni. Tedy ti, kteří poctivě platí jak mourovatí. Daně.
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.