Ona hledá jeho

Obyčejné věci nebývají moc zajímavé. Zejména proto, že obyčejnými věcmi se mohou zabývat i obyčejní lidé, a tudíž to, s čím se setkáváme běžně, bývá podrobně prozkoumáno. Ale je jedna věc, se kterou se setkáváme po celý život a která je i přes svou obyčejnost nejméně prozkoumanou částí známého vesmíru. Jsou to lidské vztahy.

Reagujete na:
06.10.2007 18:03 Joker
Zvláštní, tohle už je asi popáté, co v poslední době vidím probírat téma seznamek a spol. nezávisle na sobě (alespoň tři z těch pěti případů jsou určitě nezávislé)

Před několika staletími sice neexistoval Internet a tak, ale už tehdy existovali dohazovači přece! I když v té době se při seznamování hledělo spíš na řekněme "ekonomicko-politické" zájmy. Dneska je to řekl bych podobné, akorát jiné technologie a jiné požadavky.

Druhá věc, jak vypadá minimálně v některých vrstvách lidí vzájemná komunikace. Třeba na takovém velkoměstském sídlišti dneska v době ICQ, Skype apod. myslím nebude až taková výjimka člověk, který zná někoho z Austrálie či Jižní Ameriky daleko líp, než lidi, se kterými bydlí v baráku. Takže prostý výskyt zhruba stejného množství mužů a žen v určitém prostoru nestačí.
Mimochodem, ten poměr mužů a žen taky není často tak vyrovnaný. Třeba většina lidí tráví, když odečtu spánek, většinu svého života v práci nebo ve škole. Přitom například já studoval ve skupině 21 kluků + 4 holky. A kámoš naopak 3 kluci + 27 holek.

A v čem by podle mě seznamky mohly mít výhodu, že pokud člověk někoho hledá, asi nejvíc potenciálních partnerů vyřadí kvůli tomu, že vlastně nikoho nehledají.
Takže teoreticky kdyby se všichni kdo někoho hledají sešli v nějaké seznamce a potom se nějak "přerozdělili", bylo by to docela efektivní. Ovšem teoreticky.
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.