Za tmavými zítřky...

Pobaveně sleduji všemožná zamyšlení nad nedávno dovršenými 18ti lety od "sametové revoluce". Já osobně toto spojení nesnáším, protože si myslím, že se ta dvě slova trochu popírají. Naopak se mi líbí slovo převrat, to tomu odpovídá mnohem více. Jako revoluci si představuji nějaké bouřlivé, spontánní jednání, hořící auta v ulicích, spoustu raněných a nějaké mrtvé. Zejména pak zúčtování se starými pořádky, proud bývalých prominentů směřujících do věznic, konfiskace, veřejné ostouzení a další nezbytné věci.

Reagujete na:
25.11.2007 20:08 Kráťa
Souhlasím od prvního do posledního písmene!

Ano, jsme bohatá země. A když to někomu řeknu, tak se mnou prakticky nikdo nesouhlasí. Naší smůlou je, že ležíme hned vedle Německa a každý, úplně každý, ihned poměřuje svoji kupní sílu s tím, co si snad může koupit průměrný Němec.

Občas strašně závidím lidem, kteří žili před nějakými osmdesáti lety a byli třeba členy KČT ... Když je popadl nápad, domluvili se a ... postavili třeba rozhlednu. Nebo proklestili cestu lesem a zbudovali zábradlí u nějaké skalní vyhlídky. Neměli televisi a podobné "vymoženosti" a tak, domnívám se, častěji než my jezdili o nedělích na nějaké výlety apod.

My hnijeme v podstatě každý sám ...
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.