Občan a pacient Havel

Se slušným úžasem jsem včera pozoroval několikaminutovou reprotáž v hlavních zprávách na ČT1. Ještě užasleji upoutávku na speciální zpravodajský blok o hodinu později. Téma? Zdravotní stav nějakého Havla Václava.

Reagujete na:
16.01.2009 08:30 Lo0m
Mno, věc se má takhle: zkus si vyměnit Havla za Masaryka (T.G.) a ono Ti to třeba dojde. Není problém v tom, že prezident (byť bývalý) má nadstandartní péči, ale v tom jak jsme se naučili vnímat prezidenta. Už to není někdo, na koho se můžou české maminky obracet v modlitbách, už je to někdo, z koho si +/- všichni občas dělaj prdel. To ale vůbec neznamená, že by se zásluhy prezidenta a jeho vliv na společnost nějak výrazně míjely účinkem. Myslím si, že zrovna Havel udělal pro republiku docela dost (neříkám, že byl/je bez chyby) a republika by mu to mohla vrátit třeba takhle (ono prezidentování a stres na zdraví taky nepřidá). Jestli mu to zaplatím já ze svojí kapsy dílčí částkou méně než 1Kč? Fajn, ať. Platim stovky věcí, se kterýma nesouhlasim a který nemají žádnej pozitivní dopad (z mého subjektivního pohledu). Takže přispět korunou na léčbu člověka, kterýho si docela vážim rozhodně nevidim jako problem. Problem možná vidim v tom, že zase nějakýmu Čechovi to stojí za stěžování...
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.