Vedení TV Nova je banda přizdisráčů

Jednou věcí, která člověku pomáhá překlenovat nepříznivé období je humor. A v černém období je to černý humor. Kdykoliv je mi do ouvej, tak to, co mě prostě postaví na nohy je, když to někdo z mých známých okomentuje něčím, co je ještě drsnější než sama skutečnost, nebo vzniklou situaci postaví úplně na hlavu, takže prostě nezbývá než se zasmát.

Reagujete na:
09.10.2015 01:57 h2cJ68Iz
///Just because the jews own some 1967 war that too with stecistihaopd weaponary against bunch of crude warriors like Egypt and jordan does not necessciate a great admiration for that country. ///no krishnakumar, an Arab force of some 2, 50, 000 troops, over 2000 tanks and some 700 front-line fighter aircrafts (all sopisticated Soviet supplied) attacked a tiny nation. the whole world belived it to be the imminent destruction of Israel ; but Israeli courage, determination and sacrifice won them the war against great odds... i am not saying all actions by Israeli's are correct or holy or putting a halo on them. but we simply cannot understand the true picture unless we live there. read the books : O'Jerusalem, Exodus, Arab-Israeli Wars, etc to understand the past bloody history. see, how you react when there is too much indecent taunts on brahmins in TN. i am sure if you were born a Israeli Jew, you would be in the frontlines of IDF fighting a dirty war with a vengence.
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.