Proč se nesmí... mluvit vulgárně?

Tuhle jsem někde četl, že obě naše komerční televize dostaly docela velkou pokutu za to, že se v denní době v jejich záznamech z reality show vyskytují vulgární slova. A protože jsme dlouho nic nepitvali, podívejme se pod kapotu. Příspěvek obsahuje vulgarismy.

Reagujete na:
17.10.2006 17:09 theodor
Nedavno jsem na podobne tema vedl diskuzi s kolegou ze skladu a dosli jsme zhruba k tomuto: je to ochrana pred naduzivani techto slov, ktere by jinak ztratily svuj smysl a staly se kanibaly svych puvodnich identit. Navic jejich perzekuovani jim dodava stavu a prichut tajemna, stejne tak jsou uderna jen kdyz se pouzivaji v male mire. Porovnejte napr. vypraveni cloveka, ktery za kazdou vetou pouziva slovo 'pyco' a vypraveni cloveka ktery mluvi spisovnou cestinou. V momente kdy bude ten prvni z nich chtit zduraznit, ze jeho kolegyne z prace je 'pica nejvetsi', ztrati toto oznaceni svou duraznost, coz se v druhem pripade nestane.
Jméno
E-mail
Komentář
Zapamatovat osobní údaje?
HTML značky kromě <a><br /><b><i> budou odstraněny. Reklamní a vulgární komentáře budou vymazány. Systém si interně ukládá IP adresy pro případnou pozdější identifikaci přispěvatele.