Seznamka na Netu...

Přispěji také svou troškou do mlýna. Koneckonců téma je to zajímavé, a tak přidávám několik vlastních postřehů.

Omlouvám se za poněkud delší výpadek v plácání, ale kde nic není ani čert nebere a během přesunu mezi zaměstnáním, domovem a restaurací se toho zdaleka nestalo tolik, aby mě to vybičovalo byť jen k jedinému řádku textu. Navíc mě napadl další projekt jak konečně zbohatnout, a tak se po večerech opájím svou budoucností, chlastem a naslouchám mému spolubydlícímu Igorovi.

Igor je skvělý vypravěč, má však velmi svérázný přístup k ženám. S nenapodobitelnou schopností improvizace dokáže ukecat téměř kteroukoliv, ale po pár setkáních ho přitom přestane bavit a začne toužit po další. Dokonce s nimi ani nemusí spát, což nechápu. Ale kde je brát?

Ale to už vás oklikou opět přivádím k tématu dnešního blognutí. Inspiraci mi vnuknul článeček od Visnery Seznamka na Netu... V podstatě souhlasím s jejími závěry, nicméně bych je rád doplnil praktickými informacemi typu "jak na to". Bude to takový malý výpis triků pro muže, které pomáhají při seznámení s tou správnou dívkou. Na druhou stranu mohou být i prospěšné ženám, pokud nějaké vůbec čtou mé bláboly.

Samozřejmě, že jsem se seznamoval i přes internet a nedám na tento způsob dopustit. Opravdu jsem se s mnoha zajímavými dívkami následně osobně potkal, s některými prožil něco erotických zážitků, z některých si nadělal kamarádky. Objektivně musím říci, že se přes internet neseznamují pouze zoufalé obludy, ale většinou normální, inteligentní a pohledná stvoření.

Táákže na úvod. Hledáte-li dívku vašich snů přes seznamka.cz, ujasněte si nejdříve několik věcí. Vážná seznámení hledáme ve vážných seznámeních a ne např. v Pojďme spolu na swingers party. Pak se především podívejte kolik pánů hledá dámu a naopak. Zjistíte, že počet osamělých pánů je téměř dvojnásobný proti dámám. Což by vás mělo místo zařazení svého inzerátu mezi ostatní zoufalce motivovat k postupu agresivnějšímu.

Žena je ta, která si vybírá a sama se nebude příliš angažovat, to platí od nepaměti, proto šupem do Ona hledá jeho. Tam si pomocí filtrů zobrazíte dámy, které vám vyhovují věkově (v mém případě něco mezi 12-14 lety) a zkontrolujete zda jsou dosažitelné, tj. aby místo jejich bydliště nebylo od vašeho vzdáleno více než hodinu jízdy babetou.

Click. Click. Sláva! Už se nám to vykresluje.

V další fázi je potřeba pohlídat několik věcí.

1) Pozorně si inzeráty pročtěte. Je to prostá psychologie. Dívky konzervativní a méně odvážné používají vesměs jedno z asi pěti možných volání po chlapovi. Ty originálnější, protřelejší a sebevědomější volí naopak nejrůznější šokující a netradiční texty, popřípadě sázejí na poezii. Rozhodněte se sami na co máte. Pokud budete odepisovat na inzerát plný básnických přirovnání, bude od vás jeho pisatelka patrně očekávat odpověď v podobném duchu a ne prostoduché: "Já tě chcu!". Také pozor na pravopis.

2) Čím čerstvější inzerát, tím větší šance na úspěch. Dotyčná si ještě nebude moci vybírat ze záplavy nabídek, a tak je možné, že šáhne zrovna po vás.

3) Informace uvedené u inzerátu je potřeba brát ze značnou rezervou. Vy byste potenciální zájemkyni hned na poprvé sdělili, že jste každý den na mol, hulíte jak fabrika a nedopnete pásek? Naopak třeba výška je poměrně sledovaný a v drtivé většině správný údaj.

Pokud máte vybráno a vstřebána všechna dostupná fakta, pište! Je tam nějaký formulář s omezeným počtem znakům, tak si dobře rozvažte co vlastně napíšete. Žádný univerzální návod neexistuje. Zkuste odhadnout, co by oné dívce udělalo radost a hlavně, co by ji okamžitě zaujalo. Tím nemyslím věty typu: "Mám ho jako kabanos!". To ve většině případů opravdu nezabírá a naopak jste ocejchováni jako idioti. Buďte slušní a mějte na paměti, že dotyčné napíše kromě vás až několik desítek či stovek dalších chlápků, takže buďte originální ať právě ta vaše odpověď vyčnívá z obvyklého balastu nabídek.

Když se vše zadaří a zapůsobíte, patrně se dočkáte odpovědi. Získáte tak její mailovou adresu a začíná období poznávání, které může trvat pár dní až několik let. Vyměňujete si e-maily, ve kterých se oba snažíte získat ucelenější informace o tom druhém. V případě, že ani v této fázi nenastanou komplikace, přiblíží se čas osobního setkání. Ani teď většinou nemáte vyhráno, protože ženy nejsou hloupé a nechávají si vždy někoho v záloze.

Pokud budete na pomyslnou pilu tlačit příliš silně, bude si o vás myslet, že ji chcete jen co nejrychleji do postele (což bývá koneckonců pravda, ať tvrdíme cokoliv), a když to naopak budete natahovat, hrozí, že potká náhodou někoho jiného a na vás zůstane opět jen pravá ruka. Rande ještě někdy předchází výměna telefonních čísel a ústní domluva.

K osobnímu setkání je potřeba přistupovat pragmaticky. Lidé, zvláště osamělí, se hodně uchylují ke svým fantaziím a v případě že si na základě několika drobných indicií vysní dokonalou bytost a nebudou chtít ze svých požadavků slevit, mohou být zklamáni. Volba místa a času je opět pouze na vás, jen bývá pravidlem, že vám kupodivu nikdo nepřijde do opuštěného parku v cikánské čtvrti.

Postáváte, nervózně se rozhlížíte a čekáte. Pokud jste si nevyměnili fotografie, nevíte vůbec nic. Kdo přijde? Jak vypadá?

Pokud je vaše očekávaná aspoň trochu charakter, tak se k vám přihlásí. Má pravda také trochu obavy z toho co jste zač, a tak nejdříve pozorně sleduje zda nemáte lišej či dřevěnou nohu, jak jí tvrdily kamarádky. To musíte vydržet a můžete jí to zkusit oplatit. Nastává osudných pár minut, kdy se rozhoduje o vaší budoucnosti. Vy i ona zvažujete všechna pro a proti, konfrontujete své představy se skutečností, odhadujete, kalkulujete....

Buď a nebo! A vítězem se stává... Hurá! Jde se na víno.

A v tomto okamžiku v podstatě vše, co se týče internetového seznamování končí. Jste si tváří v tvář a vše se už odehrává podle osvědčeného standardního scénáře: tvářit se univerzálně -> nechat ji mluvit -> poslouchat -> nenápadnými otázkami z ní dostat definici jejího možného ideálního partnera -> poslouchat -> nechat ji mluvit -> vaše bleskurychlá stylizace do role jejího ideálního partnera -> poslouchat -> nechat ji mluvit -> originální nápady vtipné glosy -> galantní doprovod domů a to vše do té doby, než se dílko podaří.

Když to nevyjde, přijde vám mail s jakýmsi vysvětlením nebo také nic. Dá se to ale odhadnout už při loučení. Berte to tak, že je v podstatě malý zázrak, aby člověk potkal osudový protějšek. Nicméně se mohou oba dobře pobavit a najít spoustu společných zájmů.

- (třeba i ten sex)

Zkuste to! Funguje to, stojí to za to a bývá to opravdu legrace.

Hodně štěstí!

Zpět
21.07.2003 14:07 Sekce: Pro muže, autor: mishak Ohlasů[3] / Komentovat