Slevomat a Hogo Fogo Homolka

Epidemie klonů slevomatů a stále nabírá na síle, do konce roku možná předstihne počet slevových serverů počet ostatních podnikatelských subjektů a slevomaty začnou hromadně nabízet slevy se slevou.

Když jsme vloni na podzim vytvořili pro zákazníka slevový server a v dalších týdnech nám začaly chodit emaily s poptávkami na „výrobu levného slevomatu“ a telefonovaly nám různé subjekty, které nás přes náš odpor zahlcovaly svými geniálními prvoplánovými nápady na zavedení slevomatů od Angoly po Zimbabwe (s tím, že bychom to mohli spolufinancovat), počítali jsme s tím, že je to bouře, která se přežene. Až všichni budou mít nový účes za 199 Kč, kterým se pochlubí při hubnutí na zumbě za 15 Kč, kam dorazili po konzumaci výborného steaku pro dvě osoby za pouhých 106 Kč, tak se slevomaty navzájem svými náklady umlátí, zůstanou tři a bude klid.

Je březen a slevomatové podnebí je stále více a více zaplněno novými a novými slevomaty a opakuje se dejavu z předchozí pětiletky, kdy to žilo podobným fenoménem v jiném oboru, totiž že si každý, kdo znal někoho, kdo prodává dům či byt okamžitě zakládal realitku, takže počet realitek je dnes zhruba asi jen o polovinu menší, než počet nemovitostí na prodej.

S rozmachem slevomatů došlo k dalšímu zajímavému fenoménu a to, že spousta „lepších“ restaurací, akcí a atrakcí, je znenáhla zcela zahlcována lidmi, kteří by se na daném místě normálně vůbec nikdy neobjevili. Protože „normálně“ by to pro ně bylo drahé a nedostupné.

Slovem „lepší a dražší“ zde nemyslím nějaké předražené luxusní výstřelky, ale vpodstatě jakýkoliv podnik, kde jsou ceny takové, že už se za to obsluze vyplatí být na hosta příjemný, jídlo už je kvalitní a dvojka rozlévaného nejlevnějšího vína je minimálně třikrát dražší než litrová krabice od vietnamského prodejce na Náměstí republiky (tam je prý v Praze „krabáč“ nejlevnější - tuto tajnou informaci mám od známé co pracuje v azylovém domě, kde ji získala od bezdomovců, kteří ji tuto zcela zásadní informaci nutnou pro přežití v Praze sdělili ve slabé chvilce).

Samozřejmě, že přeji člověku proletářskému to, že je mu umožněno, aby se místo obvyklé čínské polívky a sekané svíčkové s pivem za 100 Kč šel nacpat stejkem za stejnou cenu v lepší restauraci, kde normálně stojí 399.

Problém je v tom, že tiché a klidné restaurace, které až dosud byly oázami klidu se začaly pod náporem „kobylek“ proměňovat v místa, kde sedíte s přáteli a nemůžete si promluvit, neboť u tří stolů okolo Vás si několik rodin, rádoby slavnostně oblečených v pestrobarevných věcech, které již rok od posledního plesu ležely nevyužity ve skříni hlasitě vyměňuje intelektuální poznatky typu „Nojo, to se cpeš, co! Není toho pro tu tvoji držku plechovou škoda? Ha ha ha!“ a zbytek času vyplňují pokřikováním na obsluhu, neboť se domnívají, že když „teď mají“ na stejk za 399, tak je číšník lokaj a je nutné mu to dát co nejvíce najevo.

Ne, nemyslím si, že dělat slevovou akci přinese podniku novou klientelu, můj dojem o efektu je zcela opačný, protože domorodci v zoufalství začnou chodit ke konkurenci a až se kupóny vyčerpají, budou už etablováni jinde. A Homolkovi se zase vrátí zpět, do míst, odkud přišli a v restauraci už nebude nikdo, kvůli komu by restaurace měla existovat. Číšník bude bez práce. Začne brát drogy a rozprodávat vybavení. Majitel zbankrotuje a spáchá sebevraždu. Jeho žena, zcela nezaopatřena, bude muset začít poskytovat sexuální služby za úplatu. A protože už je stará, bude to muset kompenzovat odvahou pouštět se i do opravdu hodně dobrodružných věcí. Později už ani to nebude stačit a tak začne prodávat i své děti. Děti budou mít trauma a vyrostou z nich psanci a gauneři. Nakonec se celá společnost rozloží, dojde k sociálním nepokojům, zbrojení, válce, použití nukleárních zbraní a to bude konec celého lidstva.

Lidé, bděte!

A vy, majitelé restaurací, udělejte pro nás takovou malou pomůcku - jako děláte pro nekuřáky, kterým na dveřích samolepkou s přeškrtnutou cigaretou říkáte „zde nebudeš obtěžován kouřem“, nalepte nám na dveře samolepku s přeškrtnutým ozubeným kolem, abychom věděli, že zde zrovna Homolkovi nepořádají svůj dočasný, hromadný slevový mejdan.

Děkujeme!

Zpět
03.03.2011 23:03 Sekce: Z domova, autor: mirun Ohlasů[48] / Komentovat