Velká jarní soutěž s Aktovkou-X

Každý zpravodajský server má nějakou tu soutěž, ve které lze vyhrát nějaké pěkné, drahé a zaživné ceny, zájezd, auto, večeři s celebritou a tak ani náš vševědoucí magazín nemůže být vyjímkou.

Naše soutěž však bude (stejně jako cokoliv jiného) dost odlišná od těch ostatních. K nápadu nás v redakci přivedlo časté sledování zábavných soutěží v televizích, kde jsou soutěžícím často kladeny dotazy jako „Na co použijete výhru“ a nejčastější odpovědí bývá „Na zaplacení svých dluhů“.

A protože každý z nás má nějaké ty dluhy (dokonce i ti co jsou za vodou mají na svých bedrech cca. 80 tisíc Kč dluhu státního), vymysleli jsme soutěž, která se od všech ostatních soutěží liší.

Jednak nemusíte dávat žádný aktivní peněžní vklad. Vaším vkladem do soutěže nebudou peníze, ale váš dluh. Sedněte si doma s rodinou a každý si sepište, kolik kde a komu dlužíte. Zapište si nezaplacené vodné, stočné, plynné, dovolenou na splátky, televizi, leasing auta... prostě úplně všechno, co komu kde dlužíte. Tento soupis vytiskněte a pošlete na adresu redakce Aktovky-X.

Tak a nyní k hře. Ve všech konkurenčních soutěžích většinou všichni soutěžící nevyhrají nic, kromě jednoho. U nás (jako obvykle) jsme vše pojali úplně odlišně: v naší soutěži vyhrávají všichni, kromě jednoho soutěžícího, kterého vylosujeme!

Jak sami vidíte, v běžné soutěži, které se účastní např. sto tisíc soutěžících, máte pramalou naději, že zvítězíte. Ti matematicky nadanější si jistě spočítali, že pravděpodobnost, že vyhrajete je 1:100 000, což, není zrova mnoho. Kdežto v naší, jedinečné soutěži máte při stejných podmínkách úplně opačnou šanci, totiž 100 000:1 !!!

A nyní, ještě stále nevstávejte od monitorů a nezahlcujte naší schránku přihláškami – ještě jsme se nedostali k tomu hlavnímu, totiž k tomu, o co v soutěži jde!

V den uzávěrky soutěže, která je 35. května, vylosujeme v naší redakci z došlých a platných přihlášek jednoho soutěžícího, který prohrál. Na tohoto soutěžícího budou následně převedeny všechny dluhy všech ostatních soutěžících a všichni ostatní soutěžící budou mít v tu chvíli své půjčky a pohledávky umořeny!

Všichni budou ten den slavit a pít! Nikdo (krom proherce), z těch, kteří se zůčastnili již nebude muset přemýšlet, kde zítra vezme peníze na jídlo! Pan Horký bude moci zase začít sázet, aniž by další rok, než se opět zadluží, musel nabízet sebe a svou manželku paní Horkou nějakému oplzlému milionáři! Celá země bude očištěna!

Možná si řeknete, co ten chudák, co to všechno bude muset zaplatit. Nebojte se. Není to tak hrozné. Celkový dluh všech domácností činí nějakých 500 miliard korun. Uvědomte si, že rozdíl mezi tím, jestli jako občan dlužíte sto milionů, nebo 500 miliard je z praktického pohledu žádný (od určité částky prostě nezáleží na tom, kolik to je). A vzhledem k zákonu o osobním bankrotu nebude pro dotyčného tak obtížné vyhlásit na sebe bankrot, pět let odevzdávat vše co vydělá kromě životního minima... a pak mu budou dluhy odpuštěny!

No uznejte, není to přijatelná míra rizika za to, že se s velkou pravděpodobností zase budete moci podívat svému Albánci, Arabovi, Ukrajinci nebo jinému lichváři do očí?!!!

Je! Neváhejte a pojďte si s námi zasoutěžit! Začněte již dnes!!!

Upozornění: ze soutěže jsou vyloučeni všichni členové redakce Aktovky-X, jejich příbuzní (kvůli možnosti ovlivňovat prohru) a dále fenka Lassie (protože jí nesnáším). Prohře se není možno vyhnout právní cestou. Všechna práva na nápad vyhrazena. Místo označené panáčkem je vyhrazeno pro invalidy. Soutěžící prohlašují, že pokud prohrají, uhradí nabytý dluh bez zbytečného prodlení a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Zpět
24.01.2007 18:01 Sekce: Lepší společnost, autor: mirun Ohlasů[32] / Komentovat