Zrušit, smazat, zakázat... debila

Říkal jsem si, že na podobné záležitosti jednou odpovím hromadně... :)

Pokud toho sami moc nenapíšete, ale jste častými účastníky různých "diskuzí pod články", začínáte možná tušit.
Jenže tentokrát nemluvím o mazání či cenzuře samotných diskuzí. Naznačuji častý jev, kdy diskutující požadují smazání či korekci příspěvku, s nímž nesouhlasí. A to mi přijde vážně stupidní.

Samozřejmě, že se svým konfliktním stylem komunikace, jsem na podobné záležitosti zvyklý. Koneckonců, od toho ta možnost vyblít pár řádku emocí existuje a pokud někoho naseru nebo pobavím, ať si ochotně uleví. Vadí mi ale, v kolika lidech stále dříme ona touha rozhodovat, cenzurovat, nařizovat. Já bych si třeba nedovolil někomu říkat co má dělat, psát, říkat nebo jak má žít a vidět svět kolem sebe. Ale některým seběvědomí nechybí. Svět černobílý, dobro a zlo rozděleno, šup kanystr benzínu a na hranici s každým kdo nesouhlasí.

Jednoduchý příklad. Vidíte film, zanechá ve vás nějaký dojem, který se pokusíte popsat. Hned na to začnou různá individua vykřikovat, jak jste daný film nepochopil, jak je všechno úplně jinak, že jste debil, nerozumíte tomu, okamžitě byste se měli přestat vyjadřovat k čemukoliv a podobné perly. A tady mi to právě rozum nebere. Právo na svobodný projev je základním právem člověka. A to i na internetu. Pokud vás točí, že někdo vidí okolní svět jinou optikou, smrdí to omezeností. Deset lidí, popíše identickou situaci desetkrát jinak, tak o čem se bavíme. :)

Samozřejmě, že řada příspěvků pod mými články převyšuje kvalitou a humorem samotný článek a je to takové koření, které pomáhá vytvářet tento web. Ale další věc je, že já nemusím komukoliv zdůvodňovat, co, jak a proč píšu, mohu psát o čem chci a jak chci. Jsem samozřejmě arogantní, sarkastický, urážlivý a ničeho si moc nevážím. Nikdo vás nenutí, aby jste to četli. Nikoho nejmenuji, takže pokud má někdo pocit, že se někde našel, je pouze zbytečně vztahovačný. A má-li někdo pocit zcela zásadní ukřivděnosti, či podezření že tvrdím nepravdy, existují soudy apod. - máte tu možnost.

Za další, blog nejsou noviny, nemusím se nikomu zodpovídat ani informace ověřovat. Nemusím tu zohledňovat souvislosti, navrhovat řešení, nejsem nikým placený... ale to už jen na závěr, aby ovar vyvolených pochopil. Svoboda slova je zcela zásadní věc. A už to nějaký rok trvá, tak se s tím smiřte.

P.S.
Krásný další příklad neporozumění (příspěvek Jeskynní orgie):
--------------------------------
06.05.2009 06:37 Robert

Až po více než roce jsem se náhodou dostal k článku popisující poožraleckou návštěvu jeskyně Výpustek jednoho z návštěvníků. Dokladem o tom, že v takovém stavu není možno seriózně nejen vnímat, ale poté popisovat svoje zážitky je pak uveřejněný rádoby vtipný článek. Je opravdu smutné, velice smutné, že tento pisálek nevyužil možnosti a po skončení prohlídky neinformoval dispečera provozu o svých pocitech (jsou trénovaní /ne že by chlastali sami/a vydrži jistě i pachové stopy alkoholu po něčí prohýřené noci - jak to ostatně popisuje sám pisatel). Jedině po těchto informacích pak může provozovatel a to každého zařízení neustále zdokonalovat a zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb. Nemám v úmyslu omlouvat případná pochybení lidí, ke kterým jistě může někdy dojít , ale jsem přesvědčen o tom, že kromě uveřejnění nějakých negativních informací (mohou být do jisté míry pravdivé) by měl každý, alespoň trochu soudný člověk, využít každé i sebemenší možnosti směřující k nápravě.Já osobně uvítám každý takový relevantní názor " z očí do očí" a jsem přesvědčen, že jedině tudy vede cesta ke zkvalitňování námi poskytovaných služeb. Vedoucí provozu jeskyně Výpustek.
---------------------------------

Zaznamenávám tu několik z oblíbených normalizačních prvků:
1) Udělat z autora opilce, blázna, kverulanta... (zněl by komentář jinak, kdybych nezmínil, že jsme večer před tím požili alkohol?)
2) Deleguje na autora povinost napravovat chyby a manažerská selhání, která jsou ovšem čistě v jejich kompetenci.
Neznám-li kvality a schopnosti lidí, které zaměstnávám...
3) Dodávám, že všem z nás pěti pěti účastníků, vyrazila prohlídka natolik dech, ale zároveň pobavila. Nejsme doufám nuceni v každém okamžiku měnit svět k lepšímu... :)

Zpět
20.09.2009 19:09 Sekce: Zamyšlení nad..., autor: mishak Ohlasů[29] / Komentovat