Ztraceno na chodbě

Směska filmová, nezaměstnaná, optimistická...

Už dlouho mi neudělal radost žádný film v kinech. Vynahrazuji si to například sledováním ČT2. Film Harold a Maude, který jsem tento týden pozdě v noci shlédl, byl prostě úžasný. Zinscenované sebevraždy mladého Harolda dávaly pousmát v jinak trochu posmutnělém, ale dokonalém příběhu jeho lásky k vitální osmdesátnici Maud. Kultovní snímeček. Kdo neviděl o hodně přišel. Brzy ho budu mít na CD, takže jen splácat titulky a mám další perličku do mé rozsáhlé sbírky. Navíc jsem doupravoval titulky k Nesnesitelné lehkosti bytí, což je také moje oblíbená věc.

Ale proč o tom mluvím. Včera mě konečně v kině nadchl poměrně nenápadný snímek po názvem Ztraceno v překladu. Z ukázek se zdál nezajímavý, nicméně narozdíl od komerčních trháků, které v upoutávkách ukáží vše důležité, tahle věc má smysl jen když ji vnímáte od začátku do konce. Krásný příběh plný osamělosti odcizení a kvalitních hereckých výkonů proto mohu směle doporučit.

Teď trochu od věci. Čas se nachýlil a ve výhledu několika týdnů se stanu příslušníkem kasty nezaměstnaných. Činím tak dobrovolně, ve víře v novou, zajímavou a zejména lépe placenou činnost. Přeci jen přes pět let v jednom zaměstnání začne nudit a já potřebuji nový stimul a seberealizaci. A protože člověk má využít všechny možnosti, apeluji i na vás. Pokud by někdo z vás věděl o zajímavém zaměstnání (v Brně), dejte mi bez skrupulí vědět. Samozřejmě bych se rád držel něčeho kreativního, tedy z oblastí jako DTP, grafika, marketingová komunikace, ale nebráním se ničemu. Čas mě netlačí, peníze také ne, takže mám snad dost času na to, abych vybral dobře.

Špatnou zprávou (ale jak se to vezme) je, že přijdu o přístup na internet, takže je možná dlouhá odmlka. Nebo naopak začnu z nudy psát jak zjednaný. Mám v hlavě tolik věcí (kus mozku, šrapnel, naslouchátko...pozn. překl.), chtěl bych je hodit na papír či pevný disk a pořád si říkám, že nemám čas. Teď se tedy nebudu mít na co vymlouvat. A nebo naopak odmlky budou ještě delší než obvykle, protože se budu někde courat s batohem, na kole či na mašině.

Protože když je tak hezky, proč sedět před počítačem, když můžete sedět někde v hospodě. Zahrádky se zvolna otevírají, z vrátek vybíhají sádroví trpaslíci a jejich místa zaujímají stolečky, plastové židličky a pestrobarevné slunečníčky. Radost pohledět. Léto mě prostě naplňuje optimismem. Tak mi držte palce, ať mi vyjde ještě s tou prací a koukejte si slunečné dny pořádně užít!

A pro hezčí den jsem vám a zejména Mirunovi do sbírky připravil...

MRTVÉHO KAPŘÍKA!!!

Zpět
16.04.2004 15:04 Sekce: Kultura, autor: mishak Ohlasů[5] / Komentovat